Pierwszy smartfon z TiznenOS – poznajcie Samsung Z

Koreański gigant zapowiedział właśnie wprowadzenie do oferty pierwszego smartfona pracującego pod kontrolą autorskiego systemu mobilnego TizenOs. Sprawdźmy co siedzi w „środku” nowego modelu.

TizenSams750x300DodaclogoSamsung

Na słuchawkę z TizenOs czekaliśmy naprawdę długo, gdyż Samsung wielokrotnie przekładał terminy premier. Prawdę mówiąc, powoli zacząłem już powątpiewać, czy w ogóle będzie nam dane poznać telefony z tymże systemem. Samsung zapowiadając model Z pokazał, że się myliłem.

Najnowsze dziecko Koreańczyków zostało wyposażone w 4.8-calowy ekran Amoled, pracujący w rozdzielczości 720p, wydajny czterordzeniowy procesor, taktowany zegarem 2.3 Ghz oraz 2GB pamięci RAM. Konfiguracja poprawna, lecz nie wzbudza większych emocji. Czyżby Tizen radził sobie w kwestii optymalizacji lepiej niż zielony robot? Możliwe, do czasu pierwszych testów urządzenia należy wstrzymać się z osądem.

W urządzeniu, którego wymiary wynoszą 138.2 x 69.8 x 8.5 mm znajdziemy 8Mpix aparat główny, 2.1Mpix przednią kamerkę, 16 GB pamięci na dane użytkownika oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Całość dopełnia czytnik linii papilarnych, znany z flagowego modelu Koreańczyków.

Dostępność Samsung Z na początku zostanie ograniczona do rynku rosyjskiego, lecz wraz z biegiem czasu urządzenie pojawi się także w innych krajach.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...