Mario rządzi

Mario rządzi – co najchętniej kupowali gracze w Wielkiej Brytanii?

Rankingi sprzedaży gier to coś, co zawsze pokazuje, czy dany tytuł osiągnął sukces, czy też nie. Wbrew pozorom, nie zawsze jest tak, że doskonałe recenzje zapewniają sukces lub te gorsze skazują produkcję na porażkę. Teraz widzimy, że sentymenty także robią swoje, bo Mario rządzi na listach sprzedażowych. Czy ktokolwiek jest w stanie zagrozić hydraulikowi?

Mario rządzi
Super Mario Maker 2

To, co znajdziecie poniżej w artykule, niekoniecznie musi odzwierciedlać sytuację na rynku w całej Europie. Wiadomo, że co kraj, to obyczaj i czasem zdarza się tak, że listy sprzedażowe różnią się znacznie w różnych państwach. Jednak w Wielkiej Brytanii król jest tylko jeden i co ciekawe, zdaje się, że Nintendo ma przed sobą świetny okres, bo klienci wprost rzucili się na produkcje z Mario. Czy to sprawa sentymentalna czy może Nintendo zamierza zaatakować rynek i zagrozić pozycji Sony oraz Microsoft?

Mario rządzi

Zdaje się, że fanom produkcji od Nintendo, nigdy nie znudzi się postać wąsatego hydraulika. Mario rządzi bowiem na liście najlepiej sprzedających się produkcji w Wielkiej Brytanii. To już kolejny tydzień, gdzie Super Mario Maker 2 zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Co ciekawe, mimo dość dużego spadku sprzedaży, bo wynoszącego 47 procent w porównaniu do zeszłego tygodnia, produkcja Nintendo zdołała utrzymać swoja pozycje. Przypomnijmy, ze Super Mario Maker 2 to generator poziomów, który pozwala na tworzenie plansz podobnych do tych, które przygotowywało dla graczy Nintendo. Daje to więc niemal niczym nie ograniczone możliwości dla tych, którym brakuje dobrych platformówek.

Ciekawe jest też to, że stwierdzenie Mario rządzi, nie jest w żaden sposób przesadzone. Na liście znajdują się jeszcze bowiem dwie produkcje, gdzie możemy spotkać tą postać. Pierwszą z nich jest Mario Kart 8: Delux, które uplasowało się na czwartej lokacie, a drugą Super Smash Bros Ultimate znajdujące się oczko niżej, czyli na pozycji piątej. Nintendo powinno być więc zadowolone z siebie, a w szczególności, że to nie jedyny ich tytuł ekskluzywny. Miejsce dziewiąte zajmuje bowiem The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Widać więc, że Nintendo Switch ma naprawdę bardzo dobry okres ostatnio i Japończycy mogą otwierać szampana. Szczególnie, że to nie jedyny rynek, gdzie ich produkcje się pojawiają. Ostatnio przecież mogliśmy grać w produkcje na mobile, czyli Dr. Mario World, który dostępny jest na Adnroid oraz iOS.

Co jeszcze chętnie kupowano?

Klasyka w nowym wydaniu to chyba coś, co uwielbiają gracze i to niezależnie od wybieranej przez nich platformy. Miejsce drugie na liście najchętniej kupowanych produkcji należy bowiem do Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli nowej wersji klasycznych i mocno pokręconych wyścigów. Ten tytuł dostępny jest na PlayStation 4. Dziwić może brak Days Gone, które dość długo trzymało się wysoko na listach sprzedażowych, ale widocznie przyszła pora na zejście ze sceny. To trochę dziwne, bo Bend Studio przygotowuje dla swoich użytkowników cotygodniowe wydarzenia, które powinny utrzymać zainteresowanie produkcją. Niewykluczone, że Days Gone jeszcze zagości na liście, ale w tym tygodniu miejsca dla niego po prostu zabrakło.

Podium zamyka F1 2019, czyli symulator wyścigów Formuły Pierwszej. Na samej liście znalazły się jeszcze dwie produkcje od Rockstar. Pierwszą z nich jest Grand Theft Auto V, które zajmuje szóstą lokatę. Kolejne, tym razem miejsce ósme, należy do Red Dead Redemption II, czyli Dziki Zachód dalej leży w spektrum zainteresować graczy na PlayStation 4. Nie mogło zabraknąć także Mortal Kombat 11, czyli tytułu, który przez dłuższy okres czasu okupował pierwsze miejsce na liście najchętniej kupowanych gier. Tym razem jednak zamyka stawkę i ląduje na ostatniej, dziesiątej pozycji. Pełna lista prezentuje się następująco:

Najchętniej kupowane w UK

Super Mario Maker 2

Crash Team Racing Nitro-Fueled

F1 2019

Mario Kart 8: Deluxe

Super Smash Bros Ultimate

Grand Theft Auto V

Assassin’s Creed Odyssey

Red Dead Redemption II

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Mortal Kombat 11

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Game Industry / Nintendo / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....