Mastercard Płatności Online Slide

Mastercard wprowadza płatności biometryczne

„Mastercard” poinformował o wprowadzeniu w Europie „Identity Check Mobile”, nowej aplikacji płatniczej, która wykorzystuje technologie biometryczne, takie jak rozpoznawanie odcisku palca czy twarzy, do weryfikacji tożsamości użytkownika, co ułatwia zakupy online.

Mastercard Płatności Online Slide

Aplikacja „Identity Check Mobile” została właśnie udostępniona na 12 rynkach w Europie: w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Przeszła ona już udane testy w Holandii, USA i Kanadzie, a w 2017 r. będzie wprowadzana etapami na całym świecie.

Powszechnie stosowane metody weryfikacji tożsamości przekierowują kupujących online ze strony internetowej sprzedawcy albo z aplikacji mobilnej na inną stronę, na której wymaga się pamiętania i wprowadzenia hasła. Proces ten bywa czasochłonny i może skutkować rezygnacją klienta z dokonania zakupu lub odrzuceniem transakcji w przypadku podania nieprawidłowego hasła.

Mastercard Płatności Online Screen

Aplikacja „Identity Check Mobile” firmy „Mastercard” eliminuje konieczność zapamiętywania haseł, co znacznie przyspiesza proces płatności przy jednoczesnym zwiększeniu jego bezpieczeństwa. Zamiast wpisywania hasła posiadacz karty potwierdza swoją tożsamość za pomocą skanera odcisków palców na smartfonie lub technologii rozpoznawania twarzy przez zrobienie sobie zdjęcia typu selfie.

Nieustannie usprawniamy proces dokonywania płatności online, tak żeby był on możliwie bezproblemowy, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. To ważny krok w rozwoju technologii płatniczych. Rozwiązania takie jak karty zbliżeniowe, płatności mobilne i wearables zrewolucjonizowały zakupy w sklepach fizycznych. Obecnie wprowadzamy aplikację „Identity Check Mobile” do płacenia za zakupy online w Europie, a wkrótce również na całym świecie. – powiedział Ajay Bhalla, prezes „Mastercard” ds. ryzyka korporacyjnego i bezpieczeństwa.

Nowa aplikacja „Mastercard” stanowi odpowiedź na badania opinii europejskich konsumentów, z których wynika, że wolą oni płatności biometryczne niż obecne rozwiązania wykorzystujące hasła.

http://www.youtube.com/watch?v=m4qi3t1HP3g

Rozwiązanie „Identity Check Mobile” wpisuje się też w dążenie „Mastercard” do ciągłego zwiększania bezpieczeństwa płatności online.

Źródło: Mastercard, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...