MessengerColor750x300

Masz dość „niebieskiego” Messengera? Zmień kolor konwersacji, czyli słów kilka o najnowszej aktualizacji komunikatora FB

Facebook Messenger staje się coraz bardziej konfigurowalny. Zmiany, które zawitały wczoraj do użytkowników wspomnianego komunikatora, cieszą oko, choć zmiana barw to nie jedyny ficzer najnowszego update’u.

MessengerColor750x300

Dotychczas w FB dominował kolor niebieski. To samo tyczyło się Messengera, w którym nawet chmurki konwersacji prezentowały wspomnianą barwę. Na szczęście to już za nami. Zuckerberg postanowił dać użytkownikom platformy nieco wolności przy konfigurowaniu apki, zarówno tej mobilnej, jak i przeglądarkowej.

Pierwsza zmiana dotyczy więc kolorów – możemy je zmieniać dla każdego wątku osobno, co jest dość wygodną sprawą. To jednak nic przy kolejnej „bombie” – od teraz możliwa stała się edycja nazwy rozmówcy, wyświetlanej na ekranie. Do poszczególnych kontaktów możemy dodawać pseudonimy, dzięki czemu łatwiej, przyzwyczajeni do „koleżeńskiej ksywki znajomego”, szybciej odnajdziemy go w komunikatorze. Wiem, gros komunikatorów od wielu lat wykorzystuje wspomniane rozwiązania i aż dziw bierze, że funkcja trafia do userów FB dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale – prawda?

FAcebookssw

Wczoraj byłem przekonany, iż funkcja udostępniona została jedynie posiadaczom smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Z samego rana okazało się, iż edycja kolorów oraz nadawanie pseudonimów zagościło również w przeglądarkowej wersji Messengera (nie pełnym FB). Co z iOS? Tutaj miła niespodzianka – opisywane zmiany pojawiają się stopniowo również u userów sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Tak przynajmniej donosi Twitter.

Ciężko w takim razie stwierdzić jednoznacznie, jakimi kryteriami kierują się przy „wypychaniu” aktualizacji pracownicy Facebooka. Nie mniej jednak możemy być niemal pewni tego, że update trafi do każdego użytkownika niebieskiego serwisu społecznościowego w przeciągu kilku dni.

Źródło: Własne, Twitter.

Foto: newsroom.fb.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....