Win10Mobile750x300

Microsoft strzela sobie w stopę – Windows 10 mobile dopiero w przyszłym roku!

Jesteście użytkownikami Lumi innych niż 950, 950XL oraz 550? W takim razie o najnowszej odsłonie mobilnych okienek możecie na razie jedynie pomarzyć. Tak przynajmniej wynika z ostatniego oświadczenia giganta z Redmond.

Win10Mobile750x300

Trzy wspomniane w leadzie urządzenia pracują co prawda pod kontrolą Windows 10 Mobile, jednak należy pamiętać, iż system ten został na nich preinstalowany już na etapie produkcyjnym. Inaczej ma się sprawa starszych modeli. Smartfony z Windows Phone 8/8.1 wydane wcześniej miały otrzymać stosowną aktualizację do 10-tki jeszcze w grudniu. Co ważne nie były to plotki, a informacje wywnioskowane z oficjalnych komunikatów włodarzy Microsoftu.

Niestety, gigant wycofał się z zapowiedzi i stwierdził, iż Windows 10 Mobile trafi do użytkowników dopiero na początku przyszłego roku. Co ciekawe, nie podano nawet przybliżonego terminu, w którym update miałby zostać opublikowany. Dość osobliwy sposób na sprawienie świątecznej niespodzianki swoim fanom, prawda? Cóż – firma straci wizerunkowo na swoim działaniu.

Win10Mobile320x320

Sytuacja mobilnej platformy systemowej Microsoftu i tak nie jest za ciekawa, dlatego też jestem zaskoczony tym, jak firma „zlewa” swoich fanów. Postępowanie co najmniej nierozsądne. Coraz częściej odnoszę wrażenie, iż smartfonowa 10-tka powstała tylko po to, aby powstać. Kluczowe usługi firmy są przecież dostępne na konkurencyjnych platformach, mało tego – są stale aktualizowane i znacznie atrakcyjniejsze niż ich windowsowe odpowiedniki. To o czymś świadczy. A teraz jeszcze przesuwanie terminu premiery.

Czyżby produkt wymagał jeszcze sporej liczby poprawek? Całkiem prawdopodobne, zważając na problemy zgłaszane przez użytkowników najnowszych smartfonów Microsoftu, które pracują pod kontrolą dziesiątki. Lagi na 550-tce, czy niezwykły apetyt na baterię w przypadku 950 to nie odosobnione przypadki – właśnie z takimi przykrościami borykają się userzy najnowszego sprzętu Microsoftu. To nie wróży nic dobrego.

Źródło: thurrott

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...