You are here
Mate Xs — Huawei zapowiada premierę kolejnego składanego smartfona artykuły News 

Mate Xs — Huawei zapowiada premierę kolejnego składanego smartfona

A to Ci heca. Huawei zapowiedział właśnie premierę drugiego już w ofercie składanego smartfona, modelu Mate Xs. Sęk w tym, że model Mate X zaprezentowany w lutym tego roku nie trafił jeszcze do sprzedaży w Europie i USA. Urządzenie można kupić wyłącznie w Chinach.

Cena Huawei Mate X
Fot. Huawei Mate X

Jedynym w pełni dostępnym w Polsce składanym smartfonem w jest Samsung Galaxy Fold. Po serii problemów urządzenie trafiło do sprzedaży i co ciekawe, rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki. Podobnie mogło być z Mate X, czyli składanym urządzeniem od Huawei. Niestety, producent nie wydał tegoż modelu na rynki inne niż Chiński. Niemniej, przy zapowiedzi zbliżającej się premiery Mate Xs, CEO firmy zdradził, iż Huawei planuje wprowadzenie na Stary Kontynent „składaka”. Nie sprecyzowano jednak, o jaki model chodzi.

Huawei Mate Xs już na MWC 2020

O ile wygląd następcy pierwszego w ofercie Huawei składanego smartfona jest objęty tajemnicą, o tyle możemy porozmawiać o dacie premiery i częściowej specyfikacji. Mate Xs, bo tak nazywa się urządzenie, zostanie pokazany przy okazji MWC 2020 (Mobile World Congress) w Barcelonie. Targi wystartują 24 lutego, jednak nie została jeszcze ujawniona konkretna data premiery Mate Xs. Skupy się wiec na komponentach, jakie firma wykorzysta w jego produkcji.

Smartfon otrzyma potężny układ HiSilicon Kirin 995 z modemem 5G. Procesor będzie składał się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A76 (2,86 GHz), dwóch rdzeni Cortex-A76 (2,36 GHz) i czterech rdzeni Cortex-A55 (1,95 GHz) oraz grafiki Mali-G77 MP16. Jedno jest więc pewne — tytułowe urządzenie będzie nieprzyzwoicie wydajne. Oczywiście, pod warunkiem, że Huawei postara się o odpowiednią optymalizację. W to akurat nie wątpię.

Najciekawsze jest to, że Richard Yu wspomniał, iż firma ma w planach wydanie kolejnych urządzeń ze składanymi ekranami. Jak widać, producenci traktują rzeczony segment coraz poważniej i wygląda na to, że „składaki” zostaną z nami na dłużej.

Źródło: Fandroid

Related posts

Leave a Comment