Material Design

Material Design ląduje w webowym pakiecie biurowym Google

W webowej odsłonie usług Google — Dokumenty, Arkusze oraz Prezentacje wchodzących w skład darmowego pakietu biurowego pojawiły się nowe elementy oparte o Material Design. Oznacza to, że aplikacje będą od teraz przyjaźniejsze dla oka, zaś nawigowanie po nich prostsze.

Material Design

Material Design to nic innego, jak język projektowania interfejsu, który został zaprezentowany przez Google kilka lat wstecz. Nie oznacza to, że gigant nie pracował nad jego udoskonaleniem. Dzisiejszy kształt MD został usprawniony, a w niektórych elementach dopracowany do perfekcji. Niestety, nie wszystkie usługi Google mogą czerpać pełnię jego korzyści. Skłamałbym jednak, pisząc, że firma nie zamierza poprawić tego stanu rzeczy.

Material Design w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach

Google poinformował za pośrednictwem bloga G Suite o aktualizacji webowych aplikacji Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji. Wysyłka nowości, jak to zwykle w przypadku tego typu update’ów bywa, odbywa się falami. Według Google, pełne wdrożenie powinno potrwać maksymalnie 15 dni, choć cześć użytkowników zobaczy nowości znacznie wcześniej. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

  • Czytelniejsze kroje pisma Google
  • Nowe przyciski, okna dialogowe oraz paski boczne
  • Czytelniejsze i ostrzejsze ikony

Źródło: Google

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...