Składane ekrany

Składane ekrany trafią do urządzeń komputerowych Microsoftu

Choć składane ekrany w urządzeniach przez wielu uważane są za pieśń przyszłości, faktem jest, że w tym roku powinniśmy zobaczyć kilka propozycji z tegoż segmentu rynku. Jak donosi serwis The Verge, do gry zamierza wejść nawet sam Microsoft. Tym razem, gigant z Redmond nie będzie celował w smartfony, a komputery z Windows 10.

Składane ekrany

Koncepcja zakładająca, że składane ekrany będą coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, naprawdę mi się podoba. Pierwsze rozwiązania w postaci konceptów oraz prototypów wzbudzają moją ciekawość, zwłaszcza że giganci tacy jak Xiaomi czy Huawei pracują nad ich wykorzystaniem w produkcji. Pierwszy “składany” Samsung zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Mało tego — nawet Google opracowuje standaryzację w tym względzie. O Microsofcie, nie wliczając poniższego doniesienia, było jednak cicho. Aż do teraz.

Składany smartfon Samsunga na grafice stworzonej przez LetsGoDigital

Składane ekrany i Windows 10

Serwis internetowy TheVerge poinformował o przygotowaniach Microsoftu, które są początkiem dostosowania systemu Windows 10 do składanych urządzeń. Co ważne, nie mówimy tutaj o hybrydach, a komputerach ze w pełni składanymi ekranami.

Jeśli składane ekrany faktycznie okażą się hitem, co nie jest jeszcze pewne, każdy prędzej czy później będzie musiał dostosować do nich swój system oraz usługi. Microsoft woli uczynić to wcześniej, czego dowodzi pojawienie się pierwszych kompilacji testowych Windows 10 określonych jako rs.shell_devices_fldables. Niestety, na tym kończą się informacje i musimy zaczekać na pojawienie się bardziej skonkretyzowanych danych. Klasyczne komputery z Windows oraz hybrydy znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: TheVerge

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...