You are here
MediEvil powraca – tak będzie wyglądała rozgrywka w nowej wersji klasyka Gry konsole 

MediEvil powraca – tak będzie wyglądała rozgrywka w nowej wersji klasyka

Wprawdzie obecna generacja konsol powoli kończy swój długi żywot, to jednak dalej zmierzają na nią bardzo interesujące tytuły. Jednym z nich jest oczywiście MediEvil, czyli klasyczna już gra, która doczekała się swojej nowej, znacznie poprawionej względem oryginału wersji. Teraz możemy przyjrzeć się temu, jak będzie wyglądał sam gameplay z nadchodzącej produkcji. Warto na nią czekać czy może lepiej poczekać?

MediEvil
Fot. Sony / MediEvil

Tytuł swoją premierę miał mieć jeszcze w 2018 roku, ale widocznie prace w studio trochę się przeciągnęły, bo gra zadebiutuje na konsoli Sony PlayStation 4 dopiero pod koniec października (data premiery 25.10.2019). Jednak zdaje się, że warto było poczekać na produkcję trochę dłużej, bo fragment rozgrywki, który właśnie trafił do sieci pokazuje, że twórcy postarali się o to, by oddać ducha oryginału, a jednocześnie przenieść rozgrywkę na poziom, do którego przyzwyczajeni są gracze obecnie.

MediEvil powraca na PlayStation 4

W tym roku czeka nas jeszcze przynajmniej jedna ważna premiera na PlayStation 4, czyli Death Stranding od Hideo Kojimy. Tam mamy do czynienia z zupełnie nową historią, która dalej wydaje nam się wyjątkowo niezrozumiała, ale w przypadku akurat tego twórcy, nie jest to nic nadzwyczajnego. W przypadku MediEvil, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo tutaj cała zabawa polega na rozwalaniu przeciwników oraz eksploracji terenów, a nie na tym, bo poznawać wszystkie tajniki historii. Zresztą ta nie jest przesadnie skomplikowana.

„Wejdź w kości sir Daniela Fortesque, trochę niezdarnego (i od dawna nieżyjącego) rycerza, który został przypadkowo wskrzeszony przez swego wroga, złego czarnoksiężnika Zaroka. Otrzymawszy drugą szansę pokonania największego wroga, Dan ponownie wyruszy w drogę aby uratować królestwo Gallowmere i stać się prawdziwym bohaterem.” – opis ze strony PlayStation Store.

Bohater, którym gracz będzie sterował, jest… martwy. Podczas pewnej potyczki stracił on oko oraz żuchwę, więc w momencie, kiedy wraca do „żywych”, wygląda już mało okazale. Jednak nie staje mu to na przeszkodzie w tym, żeby siekać przeciwników jak popadnie. Całość akcji będziemy obserwować zza pleców sir Daniela Fortesque, więc mamy tutaj do czynienia z klasycznym TPP. Twórcy zdecydowali się całkowicie odświeżyć i zbudować grę od nowa, więc mamy tutaj remake „pełną gębą”.

Kolejny remake – czy gracze tego chcą?

Może się wydawać, że jest tyle nowych gier na rynku, że nikogo już nie interesują starsze tytuły. Jednak wyniki sprzedaży Spyro czy Crash’a jasno pokazują, że dalej jest miejsce na nowe wersje starszych tytułów, o ile są one dobrze skonstruowane. MediEvil zapowiada się właśnie na tego typu produkcję, więc można już odliczać czas do premiery. Tytuł można już zamawiać w PlayStation Store i w przedsprzedaży kosztuje on 124 złote. Cóż, odliczamy dni do premiery.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: YouTube / Sony PlayStation Store / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment