Meizu 16 Meizu 16 Pro

Meizu 16 i Meizu 16 Pro zachwycają designem i ceną

Chińskiemu producentowi należą się wielkie brawa. Dziś bowiem zaprezentował dwa modele, które będą jego flagowcami i choć zrobił to bez oszałamiającej oprawy, to jest na co czekać. Meizu 16 oraz Meizu 16 Pro mogą bowiem konkurować ze znacznie bardziej rozpoznawalnymi markami i przy tym nie muszą się niczego wstydzić.

Meizu 16 Meizu 16 Pro

O tym, że mają pojawić się nowe model Meizu, nie mówiło się zbyt często. Chińska firma nie zyskała jeszcze takiego statusu, jak chociażby Xiaomi. Tam wystarczy byle plotka, a każdy z serwisów opisuje ją na pięć różnych sposobów. Meizu miało więc względny spokój i korzystając z okazji wypuściło dwa modele, które niewiele się od siebie różnią. Tu jednak tkwi ich całe piękno, bo w końcu któraś firma zdecydowała się na stworzenie flagowców na tyle podobnych do siebie, że klient nie musi śledzić tysięcy statystyk, by dokonać wyboru. Tu liczyło się będzie tylko jedno. Rozmiar.

Meizu 16

Zacznijmy od modelu mniejszego, co wcale nie oznacza, że gorszego pod względem specyfikacji. Można nawet zaryzykować, że jest on lepszy pod względem ekranu, bo ten ma przekątną 6 cali i rozdzielczość 1080×2160 px. Większe Meizu 16 Pro ma dokładnie taką samą rozdzielczość, ale już przy wyświetlaczu 6,5 cala. Oba modele korzystają z technologii Super AMOLED. Powinno to zapewnić doskonałą jakość obrazu.

Meizu 16 pod maską ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, który wspomagany jest grafiką Adreno 630. Smartfon pojawi się w kilku wersjach, gdzie jak zwykle różnice będą widoczne w ilości pamięci. Najmniej będzie to 6 GB RAM i 64 GB miejsca na dane, a najwięcej 8 GB RAM i 128 GB na pliki. Warto zwrócić uwagę na sam design urządzenia. W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i przestał bezmyślnie naśladować konkurencję. Tak, nie uświadczymy w Meizu 16 wcięcia ekranowego. Mamy za to ogromną przestrzeń, którą producent powiedział, że wie jak zagospodarować. Dodatkowo dwie „łyżwy”, które okalają ekran, nadają mu symetryczności. Aluminiowe ramki wokół dają wrażenie wysokiej jakości wykończenia, które podbija dodatkowo szkło znajdujące się na pleckach urządzenia.

Meizu 16 Meizu 16 Pro

Aparaty i cała reszta

Warto zwrócić uwagę na dość niestandardowe (jeszcze) umiejscowienie czytnika linii papilarnych. Znalazł się on bowiem w niewielkiej płytce, która zamontowana jest pod wyświetlaczem. Nie jest to wprawdzie coś nowego, ale Meizu wprowadza to „na start” i do podstawowej wersji swoich urządzeń. Klient nie musi więc zastanawiać się czy w jego modelu taka funkcjonalność się pojawi, a po prostu ją dostaje.

Same aparaty też prezentują się ciekawie. Oczywiście na tyle czeka na użytkowników podwójny obiektyw z dużą matrycą 20 Mpix i 12 Mpix. Zamontowane rozwiązanie ma zapewnić także 2-krotne przybliżenie optyczne, a w przypadku hybrydowego, aż 3-krotne. Wykorzystano także matrycę od Sony, co jeszcze bardziej pobija wartość smartfona od Meizu. Aparat do selfie też ma 20 Mpix, gdzie przysłona to F2.0. Główny aparat wyposażony jest jeszcze w AI, które ma dobierać ustawienia odpowiednio do otoczenia.

Akumulator w urządzeniu ma pojemność 3010 mAh i choć nie jest to największa wartość, to zadbano o opcję szybkiego ładowania. Sam telefon ma także wyjątkowe wymiary, bo jego grubość to zaledwie 7,3 milimetra, a waga to około 150 gramów.

Meizu 16 Pro

Większy z zaprezentowanych dziś modeli niewiele różni się od Meizu 16. Główną różnicą jest tutaj wyświetlacz, który jak już wspomnieliśmy, ma przekątną 6,5 cala przy takiej samej rozdzielczości. Tu także znajduje się wbudowany w wyświetlacz czytnik linii papilarnych. Różnice widać także w ilości pamięci przeznaczonej na dane. RAM to 6 GB lub 8, ale już miejsca na pliki można mieć do 256 GB w największej z wersji.

Oba modele mają także dostęp do nowych gestów czy poprawionej wersji silniczka wibrującego mEngine 2.0. Głośniki stereo oraz nowy system chłodzenia ma zagwarantować spokój w trakcie użytkowania urządzenia. Meizu M16 Pro ma większy akumulator, bo o pojemności 3640 mAh. A jak prezentują się ceny obu urządzeń?

Meizu 16:

  • 6GB/64GB 2698 juanów (ok. 1450 zł)
  • 6GB/128GB 2998 juanów (ok. 1610 zł)
  • 8GB/128GB 3298 juanów (ok. 1770 zł)

Meizu 16 Plus:

  • 6GB/128GB 3198 juanów (ok. 1720 zł)
  • 8GB/128GB 3498 juanów (ok. 1880 zł)
  • 8GB/256 GB 3998 juanów (ok. 2150 zł)

Smartfony mają trafić do Polski, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i ile będą wynosiły ich finalne ceny. Czekamy, bo telefony zapowiadają się rewelacyjnie.

Smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Meizu

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...