Otwarty świat Red Dead Redemption 2

Wiemy, kiedy zobaczymy otwarty świat Red Dead Redemption 2 i co oferuje

Wygląda na to, że jedna z najważniejszych premier tego roku na konsole, właśnie stała się jeszcze bardziej wyczekiwana. Otóż Rockstar ma nam do zaoferowania coś więcej, niż z początku wszyscy sądzili. Tak więc otwarty świat Red Dead Redemption 2 ma różnić się od tego, co do tej pory znaliśmy z innych „piaskownic”. Czym dokładnie będzie się różnił i kiedy zobaczymy pierwszy gameplay?

Otwarty świat Red Dead Redemption 2

Sandbox, czyli popularna „piaskownica”, to nic innego jak otwarty świat, gdzie gracz może robić to, na co tylko ma ochotę. Oczywiście w granicach, na które pozwolił developer. Dobrze zaprojektowany otwarty świat, daje tyle samo frajdy, co dobrze rozpisane misje fabularne. I nie ma w tym krzty przesady, bo jeżeli pamiętamy to, ile możliwości dawało miasto w Grand Theft Auto V czy świat przedstawiony w Wiedźminie 3, rozumiem jak ważne jest przystosowanie przestrzeni do gracza. Zdarzało się, że otwarty świat stawał się przeszkodą i największym minusem gry. Warto przypomnieć Driv3r, który miał być odpowiedzią na serię GTA, ale zupełnie nie wyszło. Teraz przed nami kolejna premiera, która zapowiada „piaskownicę”, ale ta, ma różnić się od tego, co do tej pory widzieliśmy.

Otwarty świat Red Dead Redemption 2

Przy pierwszej części, która ukazał się już ładne kilka lat temu (dokładniej 8!), gracze otrzymali od Rockstar otwarty świat Dzikiego Zachodu. Świat, który łączył w sobie brud, syf i palące słońce. Dało się jednak odczuć pewną powtarzalność w niektórych sytuacjach, co zresztą nie było niczym dziwnym. Należy wziąć pod uwagę, że wtedy był ograniczenia, których developer dziś już nie ma. Większa moc obliczeniowa i lepiej rozwinięte systemy pozwolą na stworzenie czegoś, czego gracze jeszcze nie doświadczyli. Tak przynajmniej twierdzą ludzie z Rockstar.

Otwarty świat Red Dead Redemption 2 ma być bowiem czymś więcej, niż tylko wielkim terenem, który można zwiedzać w nieskończoność. Nie o to chodziło twórcom, by onieśmielić graczy wielkością lokacji. Chcieli czegoś innego. Rockstar postawił więc na zdynamizowanie obszarów oraz intensyfikację działań. Co to dokładnie oznacza? NPC mają reagować na zachowania gracza w różny sposób. Mają być postaci, które np. bez problemu oddadzą nam pieniądze, kiedy będziemy próbowali ich okraść, ale mogą trafić się i tacy, co od razu sięgną po broń. Niektórzy mogą nas nawet zignorować. Gracz ma nie wiedzieć, jak zachowa się NPC w danej sytuacji, co przełoży się na to, że każda aktywność może skończyć się inaczej. Ciekawe jest to, że choć otwarty świat Red Dead Redemption 2 ma być otwarty, to studio nie lubi nazywania gry „piaskownicą”. Gracz ma nie być wprawdzie ograniczony, ale Rockstar nie chce, by przeprowadzane akcje wpływały negatywnie na historię Artura. Widać więc, że warstwa fabularna będzie w tej odsłonie produkcji bardzo ważna.

Gameplay Red Dead Redemption 2

Interesujące jest również to, że sama rozgrywka ma nie być klasycznie podzielona na misję główną oraz te poboczne. Każda aktywność gracza ma być równie ważna i odgrywać rolę w finalnej opowieści. Oczywiście mają pojawić się informacje na temat misji, ale mają być one zdawkowe tak, by nie przeszkadzać w zabawie. Poza wykonywaniem misji, gracze także mogą przysłuchiwać się rozmową prowadzonym przez NPC, które mają nie być tylko „zapychaczami”, ale faktycznie wprowadzać coś nowego do fabuły.

Gracze mają być zaskoczeni tym, co będzie działo się podczas podróży przez świat Dzikiego Zachodu. Animacje postaci mają być dopasowane do tego, co nasz bohater już potrafi i na jakim etapie rozwoju właśnie jest. Oczywiście różne animacje będą także w różnych lokacjach, gdzie nawet zwierzyna ma zachowywać się inaczej. Wszystko, co przygotowało Rockstar, ma mieć znaczenie i wprowadzić rozgrywkę na wyższy poziom.

Przekonamy się o tym, czy to nie są tylko czcze przechwałki dopiero w październiku, kiedy nastąpi premiera na konsole. Za to już jutro (9 sierpnia) ma pojawić się pierwszy gameplay Red Dead Redemption 2. Na pewno go wam zaprezentujemy!

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Rocstar / WccfTech / Gamestar

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...