Menu Start z Windows 9 na zdjęciu!

Do sieci wyciekły zdjęcia jednego z build’ów nadchodzącego Windows 9, na którym możemy zobaczyć powrót menu start.  Swojego czasu, nad jego usunięciem ubolewały całe rzesze użytkowników. Czy nowa forma tejże funkcjonalności przypadnie do gustu użytkownikom?

startmenusssfge

Na powyższym zrzucie ekranu możemy zaobserwować zmiany, zapowiedziane podczas ostatniej konferencji Microsoft Build 2014. Mowa o menu start w zupełnie nowej, zgodniej z modernUI odsłonie.

Po wybraniu przycisku start naszym oczom ukaże się wysuwane menu, w którym odnajdziemy skróty do aplikacji. Co ciekawe nie tylko tych „desktopowych”. Równie mocno wyeksponowane zostały aplety kafelkowe. Miejmy nadzieje, że jest to wstęp do unifikacji tych dwóch jakże odmiennych środowisk pracy w systemie Windows.

Build 9788, bo taką nazwę przyjęła kompilacja OS’u jest najprawodpobniej tylko jednym z wielu wariantów. Oznacza to, że finalny produkt może się różnić od tego, zaprezentowanego na zrzucie ekranu.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, nowa wersja systemu Microsoftu oznaczona numerkiem „9” zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wtedy też będzie można zweryfikować obecne doniesienia na temat interfejsu nadchodzącego systemu.

Źródło

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...