MessengerEmoji750x300

Zróżnicowanie i kompatybilność – Messenger wzbogacony o 1500 emoji

Już jutro Messenger wzbogaci się o 1500 dodatkowych emoji, które jak zapewniają włodarze FB będą „poprawne politycznie” i multiplatformowe.

MessengerEmoji750x300

Emoji lub jak kto woli emotki są niewątpliwie istotnym elementem dzisiejszej komunikacji międzyludzkiej. Zabawne jest to, że ludzie powracają do pisma obrazkowego, bo jak inaczej możemy nazwać ten sposób porozumiewania się. Cóż zrobić? Trzeba się dostosować, co zresztą sam uskuteczniam. Niestety, emoji dostępne w komunikatorach bywają ubogie, szczególnie gdy należymy do mniej licznej grupy społecznej i chcielibyśmy w jakiś sposób zamanifestować swoją przynależność. Nawet gigant taki jak Facebook radził sobie w tej kwestii średnio. Aż do teraz…

FB wydał dziś komunikat, odnoszący się do kwestii rozszerzenia dostępnych w Messengerze emotek. Premiera ów elementu komunikatora odbędzie się już jutro. Istotne jest to, że wśród „obrazków” znajdziemy również te sugerujące nasz kolor skóry czy orientację seksualną. Najistotniejsza jest tutaj jednak kwestia kompatybilności z innymi platformami. Dotychczas, kiedy użytkownik iOS wysyłał wiadomość userowi Androida zdarzały się sytuacje (częste), w których zamiast „buźki” osoba otrzymywała czarno-biały kwadrat. Od jutra takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

MessengerEmoji

1500 emoji – chwała temu, który pozna je wszystkie, a tak na poważnie uważam tak wysoką liczbę za przesadę. Czy dodatek, którym przecież emotki są potrzebuje aż półtora tysiąca wariantów? Wątpię, gdyż zawsze traktowałem je jako urozmaicenie konwersacji, a nie wiadomość samą w sobie. Nie rozumiem czemu miałbym zastępować większość tekst obrazkami. Dobrze, docenią je dzieci i nawet młodzież, ale większość osób potraktuje je podobnie do mnie „jako dodatek”. Nie wiem jak inni, ale ja nie zamierzam tracić czasu na zapoznawanie się z aż 1500 emotkami, choć nie ukrywam, że są potrzebne.

Źródła: Facebook, 9to5google.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...