2PlusLGStylus750x300

Nowy phablet LG konkurencją dla serii Note Samsunga?

Mody na phablety końca nie widać. Choć nie każdy lubuje się w tego typu urządzeniach, każdy doceni ich zalety. Czy „przerośnięte” smartfony muszą być jednak drogie? Niekoniecznie.

2PlusLGStylus750x300

Wspomniana kategoria urządzeń mobilnych nie należy do tanich. Oczywiście mówię tutaj o „pełnoprawnych” phabletach, a nie smartfonach z ekranami o większej przekątnej, które dalej pozostają tylko smartfonami. Co rozumiem przez pojęcie pełnoprawnego phabletu? Funkcje oraz specyficzny sposób nawigowania po systemie. Jak powszechnie wiadomo tego typu urządzenia zazwyczaj wyposaża się w dodatkowy rysik, który znacząco poprawia komfort użytkowania sprzętu, choć to nie wszystko. Dzięki zastosowaniu stylusa możliwe staje się otwieranie specjalnych menu kontekstowych czy ukrytych opcji. W implementacji przeróżnych rozwiązań producenci sprzętu z Androidem mają dowolność. Niestety, większość z nich jest nie do końca przemyślana.

Za wzór godny naśladowania weźmy linię Note Samsunga. Poza wyglądem, który jest bezdyskusyjnie świetny, każde urządzenie wchodzące w skład serii zostało wyposażone w dodatki związane z obsługą rysikiem. Jeśli będziecie korzystać z nich przez kilka tygodni, ciężko będzie wrócić do „miziania” palcem po ekranie. Wiem, co mówię, gdyż znam to z autopsji. Dlaczego nie korzystam więc z phabletu Koreańczyków? Cena, cena i jeszcze raz cena. Urządzenia te są nieziemsko drogie, a przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba, za którego się uważam. Alternatywy? Są, ale raczej nie zaliczyłbym ich do produktów interesujących. Całe szczęście na horyzoncie pojawił się nowy LG Stylus 2 Plus

2PlusLGStylusa

Dobrze, Note to nie jest, ale specyfikacja powinna wystarczyć na więcej niż komfortową prace urządzenia, design zachwyca, zaś smaczki związane z obsługą rysikiem są tym na co czekają fani tańszych phabletów.

Sprzęt został wyposażony w 5,7-calowy ekran Full HD IPS Quantum Display, ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz oraz w zależności od wersji 2 lub 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia wykonane 16/13 Mpix aparatem głównym lub 8/5 Mpix kamerką do selfie zapiszemy na 16/32 GB pamięci flash lub na karcie SD, gdyż producent przewidział takową możliwość. Konstrukcja jest stosunkowo smukła i lekka, gdyż rozbieralną (wymienna bateria) zamknięto w obudowie o wymiarach 155 x 79,6 x 7,4 mm i wadze 145g. Dodajmy do tego jeszcze akumulator o pojemności 3000 mAh oraz moduły Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4,1, LTE oraz USB 2.0 i robi się naprawdę ciekawie. W Stylus 2 Plus znajdziemy również czytnik linii papilarnych, co ucieszy zapewne fanów bezpieczeństwa.

Cieszy również to, że sprzęt będzie dostępny w aż trzech wersjach kolorystycznych – tytan, gold oraz brown. Niestety, na chwilę obecną nie znamy daty wprowadzenia produktu na nasz rynek, ale stanie się to zapewne niebawem. Na chwilę obecną urządzenie dostępne jest na Tajwanie, gdzie zapłacimy za nie jedynie 340 dolarów, co jest kwotą rozsądną, jak za sprzęt tej klasy.

Źródło: Lgnewsroom.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...