Messenger

Messenger, Instagram i WhatsApp jako jeden komunikator?

The New York Times poinformował o planach Zuckerberga związanych z ujednoliceniem kwestii komunikatorów wchodzących w portfolio firmy. Wygląda na to, że Facebook scali Messenger, Instagram i WhatsApp, pozwalającym tym samym użytkownikom na multiplatformową komunikację.

Messenger

Źródła NYT są w pełni anonimowe, a co za tym idzie, ciężko poznać dokładne szczegóły planów Facebooka. Niemniej, informacje uzyskane przez dziennikarzy dają całkiem jasny pogląd na to, jak maluje się przyszłość wspomnianych usług. Do rzeczy.

Messenger, Instagram i WhatsApp jako jedność?

Zuckerberg podczas przejmowania Instagrama zapewniał, że nie zamierza zmieniać zasad jego działania i integrować komunikatora z innymi usługami. Dziś wiemy już, że słowa te mogą niebawem stracić na znaczeniu, gdyż CEO Facebooka planuje integrację trzech, na ten moment niezależnych bytów. Chodzi Messenger, Instagram oraz WhatsApp. Jeśli martwicie się o to, że programiści stworzą jeden multikomunikator, który zastąpi wspomniane aplikacje, możecie spać spokojnie. Prawdopodobnie nic takiego nie będzie miało miejsca.

Jajko na Instagramie z milionami polubień. O co chodzi?

Pracownicy Zuckerberga przystosują wspomniane aplikacje do współpracy. W dużym uogólnieniu — użytkownicy aplikacji Messenger będą mogli komunikować się w prosty sposób z użytkownikami Instagrama oraz WhatsAppa. Oczywiście, będzie to działać także w drugą stronę. Oznacza to ogrom pracy, a co za tym idzie, proces ten musi być dla Facebooka niezwykle istotny. Możliwe, że Zuckerberg ma już plan na wykorzystanieopisywanej integracji komunikatorów. Jaki? Tego dowiemy się z czasem.

Źródło: New York Times

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...