Messenger lite

Messenger Lite z otrzymał funkcję wideo połączeń. Nareszcie!

Zuckerberg postanowił zaktualizować aplikację Messenger Lite o naprawdę przydatną funkcję. Nie wiem, jak wam, ale wielu moim znajomym w odchudzonej wersji Messengera brakowało przede wszystkim rozmów wideo. Brak ten został na szczęście załatany.

Messenger lite

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup wydajnego i stosunkowo świeżego smartfona z Androidem. Osoby o skromniejszych portfelach bardzo często muszą borykać się z problemowym działaniem wielu istotnych aplikacji, takich, jak choćby komunikatory internetowe. Na szczęście dostawcy usług dostrzegają ten problem i publikują lżejsze wersje swoich, często ociężałych aplikacji. Nie inaczej jest z Messengerem, który doczekał się wersji Messenger Lite. Niestety, ograniczone możliwości programu nie zawsze pomagają w jego użytkowaniu. Wyobraźcie sobie, że użytkownicy wersji Lite nie mogli nawiązać z kimś połączenia wideo. Nie mogli!

Messenger Lite z funkcjami wideo

Messenger stanowi dziś niemal odrębną platformę społecznościowo-komunikacyjną. Z dobrodziejstwa usługi chcą dziś korzystać wszyscy — młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni, pracownicy fizyczni oraz managerowie wysokiego szczebla. Potęgą komunikatora jest bezdyskusyjna. Przykre jest to, ze wraz ze wzrostem popularności narzędzia, aplikacja stała się napompowanym dodatkami kombajnem, który do wydajnego działania potrzebuje mocnego urządzenia, smartfona. Nie każdego stać na flagowca za kilka tysięcy złotych. Ba, często średniak za niewiele ponad tysiąc złotych bywa nieosiągalny dla portfela “Kowalskiego”. Tutaj wkracza Messenger Lite.

Aplikacja stanowi odchudzoną wersję popularnego komunikatora, który został wykastrowany ze zbędnych dodatków. Istotą jego działania są rozmowy tekstowe z możliwie najniższą liczbą rozpraszaczy. Oczywiście, za pomocą aplikacji można nawiązywać połączenia głosowe. Brakowało jedynie funkcji wideorozmowy. Użytkownicy domagający się jej wprowadzenia osiągnęli sukces. Stosowne narzędzie zostanie wdrożone do wersji Lite i będą mogli korzystać z niej wszyscy. Działanie możecie obejrzeć na poniższym filmiku.

Messenger Lite Video Calling

We're excited to share that we've launched video chat in Messenger Lite, a slimmed down version of Messenger for Android that offers the core features of the app and is intended for people with older Android devices and/or slower Internet connections so everyone has the opportunity to stay connected to their friends and family.Starting today, when you use Messenger Lite, you have the ability to chat face-to-face with those who matter the most to you, wherever they are. Download the latest version of the app and let us know what you think!

Opublikowany przez Messenger na 6 marca 2018

Dlaczego tylko Android?

Z Androida korzystam jedynie służbowo. W ciągu miesiąca przez moje ręce przewija się minimum kilka urządzeń z zielonym robotem na pokładzie, ale rolę podstawowego urządzenia pełni u mnie iPhone z systemem iOS. Choć w moim sprzęcie (wcześniejszym i obecnym) nie brakowało mocy i wydajności, chciałbym móc porzucić klasyczny Messenger na rzecz aplikacji Messenger Lite. Wierzcie lub nie, ale nawet geek, którym bez wątpienia jestem, nie potrzebuje do szczęścia dziesiątek dodatków, które niewiele wnoszą do użyteczności programu.

Niestety, nic nie wskazuje na to, aby Messenger Lite miał w najbliższym czasie trafić na iOS, nad czym szczerze ubolewam. Kto wie — może warto stworzyć petycję? Jak myślicie?

Z Messengera w wersji Lite możecie korzystać na smartfonach z Androidem, które znajdziecie w atrakcyjnych cenach w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Facebook Newsroom

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...