You are here
Ciemny motyw w Messenger już jest! Jak go włączyć? artykuły News 

Ciemny motyw w Messenger już jest! Jak go włączyć?

Ciemny motyw w Messenger to coś, czego do tej pory nie dało się tak łatwo włączyć. Owszem, istniała taka opcja, ale wymagało to od użytkownika grzebania i dostępu do roota, a wiadomo, że nie każdemu chce się to robić. Co więcej, nie każdy potrafi. Teraz odkryto prostszą możliwość, choć nie jest dostępna jeszcze dla każdego.

Ciemny motyw w Messenger

Ciemny motyw to coś, co wielu użytkowników uznaje za jedną z ważniejszych funkcji w swoich telefonach. Niestety, ale nie wszystkie aplikacje pozwalają na to, by korzystać z tej funkcjonalności. Jakiś czas temu taką możliwość uruchomiono na YouTube, co przyjęliśmy w wielką ulgą. Ciemniejsze kolory mniej męczą wzrok, ale wpływają także na żywotność ekranów, a w szczególności OLED.

Ciemny motyw w Messenger

Dlatego chyba wszyscy czekali na to, aż ciemny motyw w Messenger w końcu się pojawi. Nie oszukujmy się, dla większości to jedna z częściej odpalanych aplikacji na smartfonach. Do tej pory uzyskanie ciemnego motywu było niedostępne dla zwykłych śmiertelników, ale na szczęście właśnie się to zmieniło. Pierwszymi, którzy mieli możliwość skorzystania z nowej funkcjonalności, byli mieszkańcy Filipin. To nie dziwne, bo Facebook dość często właśnie tam testuje swoje nowe rozwiązania. Kwestią czasu było to, żeby taka możliwość zaczęła pojawiać się także w innych częściach świata.

Okazało się, że w naszym kraju także możemy już spokojnie włączać ciemny motyw w Messenger, choć nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie pojawia się bowiem zwykły przełącznik, jak ma to miejsce na YouTube. Znaczy pojawi się, o ile wykonamy kilka prostych czynności. Oto co trzeba zrobić, żeby uzyskać ciemny motyw.

Jak włączyć ciemny motyw w Messenger

Pierwsze co trzeba uczynić, by włączyć ciemny motyw, to wejście w okienku chatu. Otwieramy więc obojętnie jaką konwersację, a następnie wysyłamy do rozmówcy emoji księżyca (🌙). Ten zabieg sprawi, że po wyjściu i ponownym wejściu do aplikacji, pojawi nam się przełącznik pozwalający na włączenie trybu ciemnego. Klikamy w nasze zdjęcie i pod nim powinna pojawić się odpowiednia opcja. Niestety, nie działa jeszcze na wszystkich telefonach, ale na większości już tak.

Nie da się ukryć, że ta funkcjonalność jest potrzebna i dziwi nas, że nie została jeszcze wprowadzona ogólnie. Trzeba więc „kombinować”, ale na szczęście nie jest to nic specjalnie trudnego. Dajcie nam znać, czy trym ciemny działa na waszych smartfonach.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: XDA-Developers / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment