FBMessengerSMS750x300

Facebook Messenger z obsługą SMS – powrót do korzeni?

SMS-y w Messengerze dla Androida – oficjalny powrót niezwykle wygodnej funkcji. Czy tym razem zostanie z nami na dłużej?

FBMessengerSMS750x300

Facebook od dłuższego czasu testował (w kanałach beta) funkcję, która niegdyś była częścią Messengera/FB. Mam tu na myśli rozwiązanie pozwalające na odbieranie i wysyłanie SMS-ów bezpośrednio z tytułowej aplikacji. Nie wiedzieć czemu Zuckerberg w pewnym momencie usunął ów funkcję z komunikatora, zaś niezadowoleni użytkownicy musieli wrócić do swoich podstawowych skrzynek SMS… aż do teraz.

Otóż Facebook poinformował właśnie na profilu Messenger o wprowadzeniu, a właściwie powrocie tej, nigdy niezwykle popularnej funkcji. W teorii całość została wykonana lepiej i co ważne mocniej integruje się z systemem, czyniąc aplikację domyślnym programem do obsługi SMS. Czy rozwiązanie przypadnie do gustu dzisiejszym, bardziej wymagającym użytkownikom? Jeśli wszystko będzie działo bezproblemowo i płynnie – jestem przekonany, że tak. Niestety, aby stwierdzić czy nowa funkcja radzi sobie w kwestii wydajności potrzeba czasu. Jako że proces rozsyłania aktualizacji zawierającej tytułową opcję ruszył dopiero dziś, powinniśmy wstrzymać się z opinią przynajmniej kilka dni. Oczywiście pod warunkiem, że uaktualnienie dotrze do większości osób w najbliższych godzinach, co nie jest do końca pewne – Facebook, jak i inni giganci wprowadzają podobne rozwiązania falowo. Miejmy nadzieję, że tym razem proces przebiegnie szybciej.

SMSy w Messengerze? Będzie wygodnie

FBMessengerSMS

Komunikacja SMS za pomocą dymków czatu, zupełnie jak w przypadku wiadomości z Messengera? Koniec z przeskakiwaniem pomiędzy aplikacjami oraz koniecznością wychodzenia z interesujących nas treści – teraz pełne konwersacje przeprowadzimy w jednym miejscu i to w sposób najmniej „rozpraszający”. Nie chce manifestować tutaj hurra-optymistycznego podejścia do rozwiązania, ale nie byłbym sobą ukrywając moje zadowolenie z jego implementacji. Będzie idealnie? Tego nie jestem do końca pewny, gdyż w mojej głowie pojawiły się wątpliwości dotyczące „głębszych” zakamarków funkcji. Po pierwsze, jak będzie wyglądała współpraca blokowania natywnego (z Androida) z blokowaniem Messengera. Czy wystąpi tutaj konflikt? Kolejna sprawa dotyczy Unicode, czyli w naszym przypadku – obsługi polskich znaków. Czy ich zastosowanie skróci długość wiadomość, czy FB udostępni możliwość ich wyłączenia? Zastanawiająca jest też kwestia SMS’ów weryfikacyjnych z banków i tym podobnych instytucji zaufania publicznego. Cóż – pozostaje mi to wszystko sprawdzić i podzielić się z wami przemyśleniami.

Dobrze – jeśli chcecie sprawdzić rozwiązania na własnym przykładzie, musicie wyposażyć się w najnowszą wersję aplikacji Messenger. Nie dotarł do was update? Nic straconego – wystarczy udać się do serwisu APK Mirror i odnaleźć stosowny plik do ręcznej instalacji. Kiedy już wszystko będzie gotowe, wejdźcie do ustawień programu aktywuj stosowną opcję. Od teraz możesz cieszyć się pełną funkcjonalnością klienta.

Facebook Messenger jest pełnoprawną aplikacją do obsługi SMS i znajdziemy tutaj oczywiście opcje typowo multimedialne, a co za tym idzie – nie będziemy zdani na sam tekst. Boicie się, że nie rozróżnicie źródła wiadomość? Spokojnie – FB przygotował się i na taką ewentualność. Jak? Chaty Messengera oznaczone są kolorem niebieskim, SMS-y zaś fioletowym. W mojej ocenie jest to wystarczające.

Choć jestem rozwiązaniem zauroczony, nie mogę powiedzieć, że pozostanę z nim na długo. Na taką deklarację jest stanowczo za wcześniej, jednak mogę śmiało zapewnić was, że zamierzam intensywnie korzystać z ów połączenia Messengera z SMS-ami.

Źródło: Facebook.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...