Lenovo Folio Slide

Lenovo Folio – pierwszy tablet, który da się złożyć

Podczas „Tech World 2016” Lenovo zaprezentowało kilka naprawdę interesujących gadżetów. Wśród propozycji produktowych, które lada moment zawitają na sklepowe półki, pojawiły się również prototypy urządzeń, które jeszcze nie tak dawno istniały jedynie w sferze marzeń miłośników futurystycznego sprzętu. Naszą uwagę w sposób szczególny przykuł tablet, który można złożyć w pół niczym książkę.

Lenovo Folio Slide

O projektach giętkich ekranów słyszymy już od co najmniej kilku lat, lecz poza niedziałającymi prototypami, nigdy wcześniej żaden z producentów sprzętu elektronicznego nie pokusił się o pokazanie gotowego produktu. Podczas minionej konferencji „Tech World 2016” na taki krok zdecydował się jednak chiński gigant „Lenovo” pokazując tablet, który użytkownik może zgiąć w polowie.

Prezentację tabletu o nazwie „Folio”, który składa się wpół – tak, aby móc z niego swobodnie oraz w miarę komfortowo dzwonić poprowadziła Meghan McCarthy, jedna z gwiazd „YouTuba”. W trakcie pokazu na ekranie wyświetlany był obraz kota, który nie zniknął w chwili, gdy Meghan złożyła urządzenie, zamieniając je w phablet i przyłożyła do ucha. Dowiedzieliśmy się zatem, iż tablet jest jeszcze w fazie wczesnego rozwoju i upłynie trochę wody w Wiśle, zanim ten pojawi się na rynku. Mimo tego należy pochwalić Chińczyków za to, iż sprzęt jest sprawny.

Lenovo Folio Screen

„Lenovo Folio” wyposażone zostało w 10-calowy wyświetlacz oraz elastyczną baterię, podzespoły i inne moduły zaprojektowane w taki sposób, aby być odpornymi na wygięcia. Tablet to nie jedyny futurystyczny gadżet oferujący elastyczny ekran, który został ujawniony podczas wydarzenia „Tech World 2016”. Meghan miała również przyjemność zaprezentować model „CPlus” – smartfon, który można założyć na nadgarstek. Więcej o tym koncepcie przeczytacie w osobnym artykule, który znajdziecie pod tym adresem.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się także kilku nowych szczegółów na temat odrobinę bardziej przyziemnych produktów takich jak: „Moto Z” i „Moto Z Force” oraz „Lenovo Phab 2 Pro”.

http://www.youtube.com/watch?v=9UZY1gkGLlA

Choć na moment, kiedy pokazane prototypy trafią do masowej produkcji, przyjdzie nam jeszcze długo poczekać cieszy fakt, iż futurystyczne gadżety przestają funkcjonować wyłącznie w sferze naszych marzeń.

Źródło: Lenovo, CNET.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...