You are here
Mi Band 3i – nowa opaska w śmiesznej cenie, ale bez ważnej funkcji artykuły News 

Mi Band 3i – nowa opaska w śmiesznej cenie, ale bez ważnej funkcji

Xiaomi zaprezentowało właśnie swoją nową opaskę sportową, która ma jednak kilka dość poważnych ograniczeń. Trzeba jednak przyznać, że Xiaomi Mi Band 3i może przyciągnąć do siebie klientów ceną, która jest wielce atrakcyjna, co jednak nie oznacza, że jest sens kupować tego typu sprzęt, niezależnie od tego, ile ma kosztować.

Mi Band 3i
Fot. Xiaomi Mi Band 3i

Opaski sportowe oraz smartwatche to urządzenia wearable, które zaskarbiły sobie sympatię wśród wielu użytkowników smartfonów na całym świecie. Zazwyczaj mają do siebie zbliżone funkcje, więc osoby, które chcą kupić sobie konkretny sprzęt, na niektóre rzeczy mogą w ogóle nie zwrócić uwagi sądząc, że będą w urządzeniu dostępne. I tutaj czekać ich może niemiła niespodzianka. Tak przynajmniej jest w przypadku nowej opaski sportowej od Xiaomi.

Mi Band 3i

Trzeba zacząć od tego, że Xiaomi na ten moment, wypuszcza swoją nową opaskę sportową tylko na rynek indyjski, ale znając producenta, wprowadzi ją także w innych częściach świata. Jednak w tym konkretnym przypadku nie jest to wiadomość, która może cieszyć. Głównie dlatego, że w Mi Band 3i zabrakło dość istotnej funkcji. Opaska nie ma bowiem możliwości pomiaru tętna, co trochę ją dyskwalifikuje jako urządzenie przeznaczone dla sportowców. Ma oczywiście szereg innych, całkiem istotnych funkcji, ale brak pomiaru tętna to dziwne posunięcie ze strony firmy.

Prawdopodobnie spowodowane jest to chęcią obniżenia ceny urządzenia i to akurat się firmie udało. W Indiach Mi Band 3i zostało wycenione bowiem na 1299 rupii, a to oznacza, że w przeliczeniu kosztuje około 70 złotych netto. Zważywszy na to, że wersja bez „i” jest niewiele droższa, Xiaomi musi liczyć na to, że przekona do tego produktu mniej zamożnych mieszkańców Indii. Tylko czy w tym przypadku będzie im się opłacało kupować opaskę, zamiast dołożyć niewielką kwotę i kupić sprzęt zwyczajnie „pełniejszy”? Naszym zdaniem Mi Band 3i nie osiągnie zbytniego sukcesu, ale faktycznie kilku nabywców się na opaskę z pewnością znajdzie.

Co oferuje Xiaomi Mi Band 3i?

Sama opaska ma praktycznie wszystko to, co posiada jej bazowa wersja. Wyświetlacz AMOLED urządzenia jest monochromatyczny i ma przekątną 0,78 cala, co przekłada się na rozdzielczość 120×80 pikseli. Akumulator ma pojemność 110 mAh, co ma zapewnić nawet do 20 dni w trybie czuwania. Co potrafi sama opaska? Jest w niej monitoring snu oraz aktywności. Do tego dochodzi oczywiście możliwość odrzucania połączeń przychodzących, podgląd powiadomień, lokalizacja smartfona i jego odblokowywanie czy ustawienie alarmu, który będzie objawiał się wibracjami.

Samo urządzenie najlepiej będzie działało w ekosystemie Mi, ale nie powinno być kłopotów z tym, by funkcjonowało także z innymi smartfonami. Największym plusem Xiaomi Mi Band 3i jest zdecydowanie jego cena i faktycznie, do podstawowych czynności będzie to odpowiednie rozwiązanie. Jednak dla osób, które wymagają czegoś więcej, lepiej żeby zdecydowały się na normalną wersję lub zwyczajnie kupiły Mi Band 4. Ta opaska jest wprawdzie sporo droższa, ale oferuje znacznie, ale to znacznie więcej.

Akcesoria wearable oraz zegarki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment