You are here
Xiaomi Mi Band 4 w Europie bez istotnych funkcji mobile News 

Xiaomi Mi Band 4 w Europie bez istotnych funkcji

Świeżutki Xiaomi Mi Band 4 to obiekt pożądania wielu fanów urządzeń ubieralnych. Niestety, ten świetnie wyceniony kawałek elektroniki użytkowej będzie pozbawiony dwóch ficzerów. Oczywiście, dotyczy to wyłącznie wersji europejskiej.

Mi Band 4
Mi Band 4

Opaski fitnes z seri Mi Band od Xiaomi od samego początku trwania serii cieszą się ogromną popularnością. Nie jest to w żadnym wypadku zaskoczeniem. Chiński producent daje tak dużo za tak mało i to się zwyczajnie sprzedaje. Sam miałem okazję korzystać z kilku modeli gadżetu i bardzo go sobie chwaliłem. Niestety, przez ograniczenia regionalne, które nazwałbym „sztucznymi” europejskie egzemplarze Xiaomi Mi Band 4 nie otrzymają dostępu do dwóch rozwiązań.

Xiaomi Mi Band 4 bez NFC i obsługi głosem

Mi Band 4 w wersji europejskiej nie otrzyma modułu NFC. Popularny w Polsce system komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu jest chętnie wykorzystywany między innymi do płatności zbliżeniowych. Sprawdza się także podczas parowania z innymi urządzeniami. Niestety, wybierając rzeczony model, musimy zapomnieć o możliwościach płynących z używania NFC. Producent nie zdecydował się bowiem na wyposażenie Mi Band 4 sprzedawanym na starym kontynencie w stosowny moduł. To nie koniec „braków”.

W lokalnej edycji nowego Mi Banda zabraknie także obsługi XiaoAI. Oznacza to brak asystenta głosowego Xiaomi. Za tym, na szczęście płakać nie będę. Jednakże zdaję sobie sprawę, że producent mógł równie dobrze pokusić się o implementację wsparcia dla Asystenta Google. Dlaczego więc nie zobaczymy go na Mi Band 4?

Wszystko przez licencje na autorskie rozwiązania i związane z nimi opłaty. „Klepanie” kodu, które pozwoli obsłużyć Asystenta Google to najmniejszy problem dla Xiaomi. Kłopotliwe okazałoby się regulowanie należności za licencje, które w sposób bezpośredni zwiększyłoby cenę urządzenia. Należy pamiętać o tym, że siłą smart-opasek Mi Band jest właśnie niska cena.

Pamiętajcie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukiwać w zagranicznych sklepach Mi Band 4 w wersji z modułem NFC. Jeśli jednak stawiacie na rodzime sklepy i pewne produkty, odwiedźcie TEN adres.

Źródło: XDA Developers

Related posts

Leave a Comment