You are here
Mi Mural TV – 65 cali o grubości noweli. Xiaomi robi to dobrze artykuły News 

Mi Mural TV – 65 cali o grubości noweli. Xiaomi robi to dobrze

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Xiaomi dla wielu kojarzy się jedynie z telefonami. Tak się jednak składa, że firma ma w swoim portfolio tyle rzeczy, że spokojnie dałoby się nimi urządzić całe mieszkanie. Jedną z ostatnich nowości jest Mi Mural TV 65, czyli przykład na to, że telewizor też może być sztuką. No mniej więcej, bo przynajmniej sztuką jest reklamowany, a dobrze wiemy, że to nie to samo.

Mi Mural TV 65

Jeżeli zależy wam na telewizorze, którego grubość jest jak najmniejsza, to Xiaomi ma dla was propozycję. Ich nowy produkt z pewnością wielu przypadnie do gustu, bo jak to w przypadku tej konkretnej firmy, nie jest też przesadnie drogi. Owszem, tanio też nie jest, ale w tym przypadku nie ma raczej powodów do narzekań. Szczególnie, kiedy spojrzy się na ceny konkurencji. Co takiego oferuje Xiaomi, jeżeli chodzi o telewizory?

Mi Mural TV 65

Jak sama nazwa wskazuje, Mi Mural TV 65 ma przekątną ekranu 65 cali. I w tym wypadku mówimy o produkcie Premium, co jest oczywiście powiązane z jego ceną. W tym przypadku uzasadnioną, bo sam telewizor wyposażony został w panel od Samsunga. Nie powinno więc być żadnej obawy, jeżeli chodzi o jakość. Zresztą, sam styl w jakim przygotowano telewizor także przypomina ten od Samsunga czy LG, a konkretniej serie Frame oraz Wallpaper. Mówimy więc tutaj o urządzeniu, które z powodzeniem może zawisnąć na ścianie i udawać obraz. To także Xiaomi zapewniło swoim klientom, ale do tego zaraz przejdziemy.

Mi Mural TV 65 ma grubość zaledwie 13.9 milimetra. Wszystkie najważniejsze podzespoły zostały umieszczone na samym dole urządzenia, więc przyczepiając je do ściany, faktycznie możemy założyć, że spoglądamy na obraz, a nie telewizor. Xiaomi dołącza do swojego nowego produktu także kabel, który nazwano MiPort. Wewnątrz niego ma znaleźć się aż 30 różnych kabli, które odpowiedzialne są zarówno za przesył sygnału, jak i napięcia (18Gbps HD i 400W). Można więc spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że firma pomyślała o wszystkim, jeżeli chodzi o minimalistyczny design. Co jeszcze znajdziemy w nowym produkcie?

Co oferuje telewizor od Xiaomi?

Mi Mural TV 65 obsługuje oczywiście Wi-Fi (2.4G/5G) oraz Bluetooth 4.2. Procesor to ośmiordzeniowy Amlogic razem z Mali-T830MP2. Do tego dochodzi jeszcze 2 GB RAM oraz 32 GB wewnętrznego dysku. Złącza dostępne dla użytkowników to 3xHDMI oraz 2xUSB. Jeżeli posiadamy w domu inne urządzenia od producenta, to możemy nimi zarządzać z poziomu aplikacji na telewizorze. To miłe i z pewnością znajdzie wielu fanów, ale raczej w Chinach, niż poza terytorium państwa. Dodatkowo, Xiaomi umieszcza w telewizorze aż 45 różnego rodzaju tapet, które są niczym innym, jak zdjęciami obrazów. Te pochodzą od 22 znakomitych autorów, więc jeżeli ktoś ma ochotę powiesić telewizor na ścianie jako obraz właśnie, firma mu to umożliwia.

Jak wygląda sprawa z ceną urządzenia? Telewizor został wyceniony na 6999 juanów, czyli niecałe cztery tysiące złotych. Dodatkowo, instalacja urządzenia ma być za darmo. To dalej taniej, niż w przypadku Samsunga czy LG, ale pod warunkiem, że mieszka się w Chinach. Nie ma co liczyć na to, że telewizory zawitają do Polski. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Nowe telewizory znajdziecie także w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Gizmochina / Xiaomi / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment