You are here
[Aktualizacja] Czy zdjęcie księżyca z Huawei P30 Pro to oszustwo? artykuły News 

[Aktualizacja] Czy zdjęcie księżyca z Huawei P30 Pro to oszustwo?

Na Reddicie pojawił się wątek, z którego wynika, że rzekome zdjęcia księżyca wykonane smartfonem Huawei P30 Pro nie są do końca autentyczne. Jeśli zarzuty stawiane przez blogera Wanga Yuexi potwierdzą się, Huawei zaliczy chyba największą wpadkę wizerunkową w historii rynku mobilnego.

Huawei P30 Pro
fot. Wang Yueqi

Ostatnie dni przed świętami media społecznościowe zalała fala zdjęć księżyca. Księżyca, który na fotografiach został oddany w niezwykle dokładny sposób. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden szczegół — ujęcia zostały wykonane smartfonem.

Czy fenomenalne zdjęcia księżyca z Huawei P30 Pro zawdzięczamy nałożonej na ujęcie teksturze?

Przyznam, że od początku sprawa wydawała się podejrzana. Zdjęcia wstawiane przez wielu dziennikarzy technologicznych, również tych z Polski, zdawały się zbyt dokładnie odzwierciedlać niedoskonałości księżyca. Huawei od premiery P30 Pro chwali się nieprzyzwoicie sprawnym zoomem, zarówno tym optycznym, jak i cyfrowym. Nie twierdzę, że firma mija się z prawdą, ale czy przedstawiciele mówią nam wszystko? W to śmiem już wątpić i wątek na Reddicie jeszcze mocniej mnie do tego przekonał.

Podczas wykonywania ujęć naturalnego satelity ziemi, oprogramowania AI w aparacie Huawei P30 Pro uruchamia specjalny tryb „księżyc”. W sumie nie byłoby to niczym szczególnym, gdyby nie to, że testy jednego z czytelników serwisu Reddit poddają w wątpliwość realizm fotografii. Według Wanga Yuexi na zdjęcie została nałożona tekstura „księżyca” o znacznym poziomie szczegółów.

[Aktualizacja — komentarz Huawei)

Zdjęcia Księżyca wykonywane smartfonem Huawei P30 Pro wspierane są przez technologię AI Super Resolution, bazującą na algorytmach sztucznej inteligencji. Dzięki niej smartfon, z poziomu oprogramowania, może podnieść rozdzielczość zdjęcia i zwiększyć jego szczegółowość. Oprogramowanie jedynie poprawia obraz zarejestrowany w danej chwili przez matrycę aparatu w smartfonie.

Szukacie sprzętu elektronicznego w rozsądnych cenach? Koniecznie sprawdźcie Vipelektrogadzet.

Źródło: Reddit

Related posts

Leave a Comment