You are here
Mi Pad 2 zaprezentowany przez Xiaomi News 

Mi Pad 2 zaprezentowany przez Xiaomi

Podczas konferencji Grande Finale, Xiaomi zaprezentowało nie tylko Redmi Note 3. Światło dzienne ujrzał również tablet Mi Pad 2. Na pierwszy rzut oka widać podobieństwo do urządzeń Apple, ale to już chyba nikogo nie dziwi. Ważne jest to, co ten produkt może nam zaoferować.

mipad2

Obudowa Mi Pada 2 została wykonana w całości z metalu i widać nawiązania do stylistyki iPadów.  Tablet ma wymiary 200,4 x 132,6 x 6,95 i waży 322 gramy. Jest lżejszy i cieńszy od swojego poprzednika. Napędza go 4-rdzeniowy procesor Intela X5-Z8500, wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Użytkownicy, w zależności od wersji, mają do dyspozycji dysk o pojemności 16 GB lub 64 GB. Wyświetlacz jest taki sam, jak u poprzednika, czyli mamy do czynienia z 7,9-calowym ekran IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Tylny aparat fotograficzny posiada 8-megapikselową matrycę, a przednia kamera 5-megapikswloy obiektyw. Tak mocne narzędzia do robienia zdjęć są bardzo rzadkie wśród tabletów – Xiaomi pod tym względem wyróżnia się na tle konkurencji. Mi Pad 2 działa po kontrolą Androida Lollipop w wersji 5.1 z nakładką systemową MIUI 7, ale pod koniec roku ma się pokazać wersja oparta na Windows 10. Tablety z systemem Microsoftu nie cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak warto docenić starania Chińczyków.

Mi Pad 2 w słabszej 16-gigabajtowej wersji będzie kosztował 999 yuanów, czyli około 625 PLN, wersja 64-gigabajtowa to wydatek rzędu 1299 yuanów, czyli 810 PLN. Nie jest to taka okazja, jak w przypadku Redmi Note 3, ale wciąż  cena nie odstrasza, a urządzenia są przyzwoite. Xioami dzisiaj pokazało, że liczy się na rynku urządzeń mobilnych.

 

źródło: Xiaomi

 

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment