Microsoft Build Tour

Microsoft Build Tour 2017 w Warszawie

W tym roku Microsoft Build Tour ponownie zawita do Warszawy. Czym jest wydarzenie i dlaczego warto wziąć w nim udział? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu.

Microsoft Build Tour

Giganci branży okołotechnologiczne prezentują co roku nowości w swoich ofertach oraz plany wydawnicze na najbliższą przyszłość. Dotyczy to większości potężnych koncernów takich jak Google, Apple czy Microsoft. Dziś zajmiemy się tym ostatnim…

Tegoroczna konferencja Microsoft Build odbyła się w Seattle, a co za tym idzie, wydawać by się mogło, że nowinki z 2017 roku są już za nami. Wprawdzie jest w tym trochę prawdy, ale gros z obserwatorów poczynań Micosoftu nie mogło uczestniczyć w wydarzeniu osobiście. Powodami były trudności z “dostaniem” się na listę oraz odległość. Gigant z Redmond pomyślał o tejże poszkodowanej grupie fanów, czego efektem jest organizowanie Microsoft Build Tour, czyli cyklicznych imprez, na których chętni mogą poznać nowości firmy dotyczące zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Produkty giganta to nie jedyne atrakcje wchodzące w program wydarzenia.

Microsoft Build Tour w Warszawie

Stolica naszego kraju po raz kolejny stanie się Mekką fanów rozwiązań Microsoftu. Polska została wybrana jako jedyne państwo w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z ośmiu na świecie. To wyróżnienie, które pokazuje, że nasz rynek jest wbrew pozorom uważany przez Microsoft za atrakcyjny. Dlaczego napisałem “wbrew pozorom”? Popatrzcie na dostępność wielu ciekawych projektów z asystentką głosową Cortaną na czele. W Polsce nie uświadczymy tejże funkcji, która jest wymagana do “pracy” innych ficzerów. Idealnym przykładem będzie tutaj integracja Windowsa z Androidem, która jest możliwa tylko dzięki aktywnej Cortanie. Nie mniej, firma radzi sobie na naszym rynku naprawdę nieźle i warto śledzić jej poczynania. Teraz otrzymujemy taką możliwość — uczestnictwo w Microsoft Build Tour to gwarant zdobycia informacji z pierwszej ręki.

Tegoroczna lista gospodarzy Microsoft Build Tour prezentuje się następująco:

  • Szanghaj
  • Pekin
  • Seul
  • Monachium
  • Helsinki
  • Hajdarabad
  • Sydney
  • Warszawa

Konferencja potrwa aż dwa dni, z czego pierwszy dzień upłynie pod znakiem eventów, drugiemu zaś przyświecać będzie idea hackathonu. Jako ciekawostkę dodam, że MBT odbywa się w Polsce już drugi rok z rzędu, co oznacza, że jesteśmy postrzegani przez giganta jako społeczność sprzyjająca.

Program Microsoft Build Tour Warsaw

Konferencja wystartuje już 19 czerwca (9:00) w hali Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Włościańskiej w Warszawie. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji, ale nie oszukujmy się — lwia ich część stanowi gratkę dla deweloperów. Czy oznacza to, że typowy fan rozwiązań firmy niezwiązany z jej programistyczną stroną nie ma czego szukać na Microsoft Build Tour? Przeciwnie, event będzie okazją do poznania świata sztucznej inteligencji, botów, nowości w Windows Store oraz urządzeń z segmentu mixed reality. Tak, wśród produktów, które będzie można zbadać organoleptycznie, nie zabraknie gogli HoloLens oraz przeróżnych urządzeń partnerów Microsoftu.

Jeśli chcielibyście otrzymać możliwość uczestnictwa w Microsoft Build Tour, powinniście zarejestrować się pod TYMadresem. Niestety, “zgoda” nie jest przyznawana z automatu, a co za tym idzie — wasze zgłoszenie będzie najpierw zweryfikowane, cokolwiek to znaczy. W moim przypadku nie trwało to zbyt długo, ale pamiętajcie — im bliżej do wydarzenia, tym proces może być trudniejszy. To jak, widzimy się na miejscu?

Źródło: news.microsoft

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....