Microsoft Clutter – nowy sposób odsiewania nieistotnych maili

W ubiegłym miesiącu Google postanowił usprawnić pracę poczty Gmail, udostępniając ograniczonej liczbie użytkowników wersję testową nowej usługi – Inbox. Algorytmy odpowiedzialne za jej pracę w inteligentny sposób segregują maile, przydzielając je do odpowiednich kategorii, choć to nie wszystko. Microsoft wyraźnie pozazdrościł pomysłu gigantowi z Redmond i postanowił wdrożyć podobne, choć ograniczone w działaniu narzędzie o nazwie Clutter.

Microsoft Declutter

 

Automatyzacja codziennych zadań dzieje się tu i teraz. Od dłuższego czasu giganci technologiczni prześcigają się w rozwiązaniach, mających usprawnić korzystanie z usług internetowych oraz urządzeń mobilnych. Asystenci głosowi, inteligentny kalendarz, a teraz również poczta – wszystko to w założeniach ma przyspieszyć i uprościć do minimum czynności, jakie wykonujemy przy naszych elektronicznych zabawkach. Czy tak się dzieje?

O przydatności poczty Inbox (Gmail) przeczytacie w późniejszym terminie (trwają nasze testy), dziś za to przyjrzymy się rozwiązaniu Microsoftu. Clutter, bo tak nazywa się nowa funkcja, dostępna dla subskrybentów usługi Office 365 ogranicza się do monitorowania naszej korespondencji oraz nawyków z nią związanych. Po uzyskaniu wystarczającej ilości danych, które następnie zostaną przetworzone przez specjalny algorytm, Clutter stworzy specjalny katalog, do którego będą trafiać mało istotne (zdaniem Microsoftu) maile.

To jak rozwiązanie poradzi sobie w codziennym użytkowaniu, okaże się z czasem. Obecnie tylko nieliczni mogą testować Clutter, gdyż ten jest wprowadzany stopniowo u kolejnych userów. Jeśli należycie do tej szczęśliwej garstki użytkowników nie zapomnijcie, że funkcję należy najpierw aktywować.

Zasadę działania najlepiej zobrazuje poniższe wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=uML5kmH5DYE

Źródło: Microsoft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...