Microsoft Imagine Cup

Już jutro w warszawskim oddziale Microsoftu rozpoczną się dwudniowe  krajowe finały Microsoft Imagine Cup Poland 2015 – technologicznego konkursu dla młodych zdolnych. Drużyna, która wygra będzie reprezentowała Polskę w walce z ekipami z całego świata o (bagatela!) 50 000 $ i m. in. prywatną rozmowę z Billem Gatesem.

Coroczna impreza Microsoftu liczy już sobie ładnych parę lat i jest sporym sukcesem dla firmy z Redmond. Młode utalentowane teamy (głównie studentów, choć mogą brać udział także znacznie młodsi uczestnicy, wystarczy mieć ukończone 16 lat) mają świetną okazję do zaprezentowania swoich technologicznych, innowacyjnych projektów przed gigantem z branży. Szansę na odniesienie sukcesu mają nie tylko ostateczni zwycięzcy, ale także i inne zespoły, które uda się pokonać dalsze etapy – jest to doskonała okazja do pokazania się i zawarcia ważnych znajomości, otwierająca czasem drogę ku poważnej (i zapewne kuszącej finansowo) karierze.

W każdej edycji zostaje przedstawiony uczestnikom temat przewodni, do którego w swej pracy muszą nawiązać. Drużyny następnie rywalizują ze sobą w poszczególnych kategoriach: projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie gier, technologie informatyczne, robotyka i algorytmy, mashup, fotografia, film krótkometrażowy, design (przy czym za najbardziej prestiżową kategorię jest uważane projektowanie oprogramowania).

Pierwsza edycja w 2003 roku – pomimo głośnej marki organizatora – przyciągnęła bardzo skromną liczbę 1000 uczestników z 25 krajów, ale już w 2007 roku ilość osób zgłaszających chęć uczestnictwa w wydarzeniu poszybowała do imponujących 100 000 (z ponad 100 krajów) i z edycji na edycję ciągle rośnie. W tegorocznym evencie na razie prowadzi zespół z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, któremu po piętach depcze team z Politechniki Białostockiej. Jak się zakończy walka młodych komputerowych geeków? Bądźcie z nami, zdamy wam soczystą relację na gorąco zaraz po wydarzeniu.

Żródło: www.eteknix.com

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...