Ziółko i Microsoft

Porcjowanie stało się lukratywnym biznesem i nie dziwne, że dołączył do niego Microsoft. Tylko, że on zrobił to w pełni legalnie.

kind financial zdjęcie rośliny

Ogromne korporacje zazwyczaj nie zajmują się nielegalnymi biznesami, a tak przynajmniej powinno być. Na wieść o tym, że gigant z Redmond zainteresował się marihuaną, zapewne nie jednemu drgnęła brewka. Oczywiście chodzi tutaj o w pełni legalny biznes, a dobrze wiadomo, że ten związany z używkami jest niesamowicie opłacalny.

Microsoft ma nosa do interesów. Wprawdzie jego przygoda ze smartfonami Lumia przebiega raczej gorzej niż lepiej, to ostatnio wiedzie mu się całkiem dobrze. Przecież miał środki na to, by przejąć we władanie LinedIn (za ogromne wielkie pieniądze). Jednak obok takiej gratki, jaką przyszykowali amerykanom rządzący, trudno przejść obojętnie. Prędzej czy później musiało się to stać i Microsoft oficjalnie nawiązał współpracę z firmą zajmującą się regulacjami prawnymi w związku z hodowlą i sprzedażą… marihuany.

I choć wydaje się to wyjątkowo kontrowersyjnym tematem, na Microsoft raczej nie spłynie za to fala krytyki. Należy pamiętać, że w USA aż 20 stanów ma zalegalizowany dostęp do marihuany, a to prawie połowa ze wszystkich możliwych. Przedsiębiorstwo Kind Financial dołączy ze swoimi programami do pakietu chmurowego Azure, a tym samy rząd Stanów Zjednoczonych będzie miał lepszy wgląd w regulowanie działań związanych z marihuaną. Nie zapomnijmy, że w stanach gdzie „zielone” jest legalne, często od właścicieli takich hodowli pobierany jest niemały podatek (nawet do 50 procent). Stawka jest więc ogromna, a Kind Financial chwali się tym, że jak nikt inny potrafi połapać się w zawiłościach prawnych związanych z „trawką”.

Kontrola gdzie, kiedy i w jakich ilościach marihuana będzie sprzedawana dla amerykańskiego rządu będzie nieoceniona. Jednak partnerstwo Kind Financial z Microsoft powinno także dobrze wpłynąć na samych hodowców. Firma z pewnością zyska trochę rozgłosu, a tym samym będzie w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, a ci z łatwością będą mogli wejść w nowy, zielony biznes.

Źródło: Business Insider
Fot: Kind Financial

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...