Smart Boy Slide

Smart Boy zmieni twojego iPhone’a w Game Boy’a

Największe święto graczy – targi „Electronic Entertainment Expo 2016” nie samymi grami stoi. Swoje pięć minut na „E3” mieli także producenci sprzętu gamingowego, którzy prezentowali najnowsze produkty ze swojej oferty. Naszą uwagę przykuło w szczególny sposób urządzenie o nazwie „Smart Boy”, czyli propozycja firmy „Hyperkin”.

Smart Boy Slide

„Game Boy” – kieszonsolka „Nintendo” oprócz tego, iż zrewolucjonizowała rynek handhealdów to z czasem przestała być zwykłym urządzeniem i stała się żyjącą własnym życiem ikoną popkultury. Retro-gracze z przyjemnością sięgają po mobilny sprzęt „Wielkiego N” i dalej świetnie się bawią przy tytułach przeznaczonych na japoński wynalazek. Fakt tej niezwykłej popularności postanowiła wykorzystać firma „Hyperlink” i na targach „E3” zaprezentowała „Smart Boy’a” – gadżet, który zmieni twój smartfon w kultową konsolę do gier. I nie chodzi tutaj o najzwyklejszą w świecie emulację, ponieważ akcesorium obsługuje tradycyjne kartridże.

Geneza gadżetu od „Hyperkin” jest całkiem zabawna, gdyż powstał on najpierw jako primaaprilisowy żart. Nie znane są jednak potrzeby ludzkie i szybko okazało się, iż przekrojony w połowie „Game Boy”, w którego wsadzamy naszego „iPhone’a” może cieszyć się sporym zainteresowaniem. Prawdziwa gratka dla fanów starych konsol przenośnych miała być kompatybilna wyłącznie z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu firmy „Apple”. Na tegorocznej edycji targów „Electronic Entertainment Expo” producent zaprezentował jednak wersję działającą z telefonem opartym o platformę systemową „Google Android”.

Smart Boy Screen

Czym dokładnie jest „Smart Boy”? To tak naprawdę przejściówka dla kartridżów z „Game Boy’a”, których obraz prezentowany jest na ekranie naszego telefonu. Na razie nie wiemy, co konkretnie siedzi w środku akcesorium. Jak wspomniałem wcześniej prototyp korzystał z gniazda microUSB toteż do końca nie mamy pewności czy na rynku pojawi się też odpowiednik ze złączem USB-C bądź wersja przeznaczona na „iPhony”, o której mówili na początku twórcy.

Urządzenie swoją oficjalną premierę ma mieć w grudniu bieżącego roku, gdy tylko pojawią się nowe informacje o produkcie marki „Hyperkin”, nie omieszkamy was, o tym poinformować. Tymczasem pora odkurzyć stare kartridże!

Źródło: Neowin.net

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...