Office365a

Microsoft Office 2016 Technical Preview dla Windows – gotowy!

Gigant z Redmond upublicznił właśnie wersję poglądową nadchodzącego pakietu biurowego przeznaczoną dla systemów Windows (od 7-ki wzwyż). Dotychczas Officem 2016 mogli cieszyć się jedynie userzy systemu od Apple.

Office365a

 

Zanim jednak rzucicie się ochoczo na wspomniany produkt, ostudzę z lekka wasze emocje. Otóż, aby skorzystać z możliwości przetestowania Microsoft Office 2016 Technical Preivew należy spełnić pewien warunek, w dodatku dość kłopotliwy i wykluczający „darmowość” rozwiązania. Jaki? Przede wszystkim user musi posiadać aktywne konto w płatnej usłudze Office 365, zaś sam pakiet pobrać można jedynie z serwisu Microsoft Connect, naturalnie po uprzednim założeniu tam konta.

Z powyższego wynika, że program testowania nowego oprogramowania nie jest w zupełności darmowy, gdyż zachodzi konieczność opłacania subskrypcji Office 365. Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż pobieramy wersję rozwojową, która posiada bliżej nieznaną nieokreśloną liczbę błędów i – co istotne – brak w niej języka polskiego.

Niedogodności opisane powyżej nie są dla was problemem? Świetnie, w takim razie zapoznajmy się z nowościami zaimplementowanymi w tytułowym pakiecie biurowym:

  • DLP (Data Lan Protection) – ochrona przed utratą danych (znana z Exchange i Outlooka, teraz także w pakiecie biurowym);
  • usprawnione narzędzia administracyjne (zarządzanie licencjami, ruchem sieciowym oraz aktualizacjami pakietu Office 2016);
  • dodatki dla niepełnosprawnych (sterowanie klawiaturą w wybranych elementach Excela, nowy wygląd interfejsu oraz inne pomniejsze);
  • wsparcie dla wieloskładnikowego uwierzytelniania;
  • usprawnienia wydajności oraz stabilności pakietu;
  • nowa kolorystyka poszczególnych aplikacji, zgodna z tą dostępną w Office 365 oraz Office Online.

Finalna wersja pakietu biurowego Microsoft Office 2016 pojawi się na półkach sklepowych dopiero późną jesienią tego roku. Do tego czasu wersja rozwojowa będzie stale udoskonalana, wyposażana w nowe funkcje oraz – co ważne dla nas Polaków – nowe języki.

Źródło: connect.microsoft.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...