Z4 750x300 2

Pierwsze ujęcia Xperii Z4

Mobile Word Congress już dawno za nami, a o tym co zaprezentowało w Barcelonie Sony dalej cicho. Nie dziwnego, na tle Huawei i Samsunga, który zdominował konkurencję, nowy tablet od Japończyków to po prostu za mało. Teraz producent stara się nadgonić, a wyciek zdjęć Xperii Z4 tylko to potwierdza.
 

 
Z4 750x300 2
 
Wyciekły pierwsze rendery pokazujące nowy sprzęt od Sony. To kolejna Z-etka, choć do otwierania szampana jeszcze daleka droga. Z3 stanowiła kawał dobrego telefonu z ciekawym, intuicyjnym designem, dobrym akumulatorem, doskonałą kamerą oraz w niezłej cenie. Żadnych oficjalnych informacji na temat chociażby przybliżonej premiery nowego flagowca brak. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać aż do września, żeby Sony miało się czym pochwalić. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę poteoretyzować.
Jeżeli wierzyć przeciekom, nowa Xperia nie będzie różnić się zbytnio od Z3. Obudowa to styl Omni-Balance, czyli zachowanie symetrii i równowagi. Faktycznie, Z4 wygląda ładnie, ale niemal identycznie jak poprzednik. Okrągły włącznik umieszczony z prawej strony, a pod nim przycisk regulacji głośności. Sam głośnik (i mikrofon) został dosunięty maksymalnie do krawędzi obudowy, co w przypadku noszenia słuchawki w kieszeni będzie problematyczne. Ilość kłaków z ubrań, która zostanie tam napchana, może skutecznie obrzydzić korzystanie ze sprzętu. Sensor zbliżeniowy i przednia kamera zamieniły się miejscami. I w sumie tyle.
 
Z4 750x300 1
 
O ekranie niewiele wiadomo. Sądząc po wymiarach, będzie to 5,2 cala, ale czy będzie to QHD czy FullHD, dopiero się okaże. Być może Xperia Z4 pojawi się w dwóch wersjach, co byłoby dość logicznym i rozsądnym posunięciem ze strony Sony. Co do wnętrzności, prawdopodobnie będą 4 GB RAM, czterordzeniowy Snapdragon, no i aparat z minimum 20 megapikselami. Systemem operacyjnym będzie już z pewnością Lollipop w wersji 5.0.1 lub 5.0.2.
Sony ma dużą szansę na wprowadzenie kolejnego bardzo dobrego produktu do swojego portfolio. Xperia Z3 cały czas jest doskonałym sprzętem pod Androida, po cichu liczymy więc, że Z4 będzie równie dobre.
Źródła: androitpit, twitter
Fot: jw.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...