Office 2019

Microsoft Office 2019 dla macOS i Windowsa wylądował

Choć lwia cześć użytkowników domowych oraz firm wykorzystujących pakiet Microsoft przerzuciła się na Office 365, gigant z Redmond stale rozwija wersję podstawową zestawu narzędzi biurowych. Efektem prac jest mająca właśnie miejsce premiera Office 2019, pakietu dedykowanemu systemom Windows oraz macOS.

Office 2019

Microsoft Office jest z nami prawie trzydzieści lat. To szmat czasu, podczas którego firma starała się dostosowywać narzędzia wchodzące w skład pakietu do nowych trendów. Usprawnienia, zarówno funkcyjne, jak i wizualne dawały użytkownikowi do zrozumienia, że przesiadka na konkurencyjne rozwiązania nie ma większego sensu. Niemniej, pozostali giganci branży nie spali, udostępniając podobne pakiety aplikacji, które działają “w chmurze”. Microsoft widząc zainteresowanie userów, uczynił to samo, tworząc Office 365. Jednak pakiet podstawowy, wydawany jako zestaw narzędzi offline w dalszym ciągu istnieje. Mało tego — właśnie zadebiutowała jego najnowsza wersja.

Microsoft przedstawia Office 2019

W skład pakietu wchodzą aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access i Publisher. Lista nowości jest przeogromna, ale każdy ficzer zagościł już wcześniej w Office 365. Z najważniejszych nowości należy wymienić dodanie funkcje Morph i Zoom w PowerPoincie, usprawnienia pisma odręcznego, nowe funkcje analizy danych, formuły oraz narzędzia do nauki.

Gigant z Redmond usprawnił też kwestię bezpieczeństwa, która jest ważna szczególnie dla administratorów. Warto wspomnieć o wprowadzeniu technologi Click-to-Run (C2R), która pozwala na wdrażanie aktualizacji na wielu… bardzo wielu urządzeń jednocześnie.

Office 2019

Program czy usługa?

Kupno Office 2019 ma oczywiście sporo sensu. W końcu nie każdemu przypadnie do gustu aplikacja działająca w chmurze, która, co by nie mówić, zmienia się nieustannie. Klienci korporacyjni cenią stabilność narzędzi, dlatego też wersja 2019 może być w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Minusem opisywanego pakietu jest to, że nie zostanie on nigdy uaktualniony o nowości, które trafią do Office 365. Coś za coś. Obydwie wersje narzędzi możecie zakupić u NAS.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...