You are here
Microsoft Office Mobile dostępny dla iPada, lecz to nie wszystko… News 

Microsoft Office Mobile dostępny dla iPada, lecz to nie wszystko…

Microsoft Office to najpopularniejszy obecnie pakiet biurowy. Nic, więc dziwnego, że gigant z Redmond stworzył mobilne wersje programów w nim zawartych. Niestety, jedynie posiadacze urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone, mogli korzystać z pakietu bez opłat, zaś użytkownicy iPadów – w ogóle. Taka sytuacja  miała miejsce, aż do dziś…

office 750x300

Microsoft Office Mobile dla iPada wymaga co prawda wersji systemu wyższej niż 7.0, lecz tę drobną niedogodność rekompensują naprawdę spore możliwości pakietu. W stosunku do tego z czym mamy do czynienia na Androidzie ogrom funkcji potrafi przyprawić o zawrót głowy.

W skład pakietu wchodzą: edytor tekstowy – Word,  arkusz kalkulacyjny Exel oraz narzędzie do tworzenia prezentacji – PowerPoint. Każdy tworzony przez nas dokument zostaje automatycznie zapisany w chmurze Microsoftu.

Niestety, aby nie było zbyt kolorowo mamy też złą wiadomość. Pakiet w wersji darmowej możemy używać jedynie 30 dni. Później niezbędne będzie wykupienie subskrypcji  w usłudze Office 365.

Podobna sytuacja miała miejsce na Androidzie, lecz od wczoraj użytkownicy smartfonów z zielonym robotem mogą korzystać z rozwiązania Microsoftu bez żadnych opłat. Naturalnie, funkcjonalność pakietu w stosunku do tego z iPada jest uboższa, jednak bez problemu wykonamy na nim podstawowe zadania w terenie.

Zabawne jest jednak to, że nie dla każdego „Androidowca” pakiet dostępny jest za darmo. Dla użytkowników tabletów nie zmieniło się nic – dalej muszą ponosić opłaty związane z usługą Office 365.

Źródła: Youtube, AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment