Microsoft Office ZA DARMO – czy to już gwiazdka?

Gigant z Redmond od dłuższego czasu pracuje nad zmianą własnego wizerunku i trzeba przyznać, że działania te są owocne. W znacznym stopniu przyczyniło się do tego przyjazne podejście do klienta i otwartość na konkurencyjne platformy. Kolejnym krokiem amerykańskiego koncernu do zjednania sobie społeczności jest uwolnienie użytkowników systemów mobilnych od opłat za korzystanie z pakietu biurowego Microsoft Office.

microsoft-office-2013

Tak, mobilne aplikacje biurowe giganta są od teraz dostępne zupełnie za darmo, choć to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotował Microsoft. Użytkownicy tabletów, którzy zdecydują się testować nową aplikację, otrzymają dodatkowo pełny pakiet Office 365 wraz z 1 TB miejsca na dysku One Drive. Do programu możecie zapisać się pod tym adresem. Wystarczy posiadać tablet o przekątnej ekranu mieszczącej się w skali 7-10 cali, pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Wróćmy jednak do najważniejszego. Do tej pory możliwości pakietu Office dla iPhone’ów oraz smartfonów, pracujących pod kontrolą zielonego robota, ograniczały się do wyświetlania oraz prostej edycji dokumentu. Od teraz programy zostały wzbogacone o pełną funkcjonalność, czyli tworzenie plików. Wszystko to bez konieczności opłacania subskrypcji Office 365.

Naturalnie desktopowy pakiet w dalszym ciągu będzie sprzedawany na starych zasadach, co nikogo nie powinno dziwić. Firma musi najzwyczajniej w świecie zarabiać. Mimo to, ruch Microsoftu jest kolejnym – zaznaczam właściwym – krokiem do zjednania sobie większej liczby userów.

Źródła: TheVerge, Microsoft.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...