Resident Evil 2 – Unity vs. Unreal Engine 3

Nie tylko wielcy giganci odświeżają swoje dzieła… Często za uaktualnienie grafiki do dzisiejszych standardów odpowiadają zwykli fani danego tytułu. Nie inaczej jest w przypadku drugiej odsłony popularnej serii gier z gatunku survival horror – „Resident Evil”.

Capcom zabrał się za remake pierwszej części, lecz na temat odnowienia kontynuacji nie był zbyt wylewny. Cierpliwość fanów serii się wyczerpała i zespół moderów – InvaderGames – postanowił coś z tym „fantem” zrobić. Produkcja powstać ma na silniku „Unity” i za jego pomocą twórcy w planach mają odtworzyć większość elementów z oryginału.

http://www.youtube.com/watch?v=Yptkqf95ADw

Nie zabraknie jednak autorskich innowacji, które w czasie premiery gry nie miały szans zaistnieć w tytule. Dosyć znaczącą nowością jest wprowadzenie do rozgrywki możliwości wyboru widoku kamery. Teraz mamy dwie alternatywy: statyczną, znaną z oryginału, oraz widok znad ramienia. Chodzą słuchy, iż znajdziemy tu również kilka nowych rozwiązań fabularnych, jak i nieznanych wcześniej lokacji. Całość ma być samodzielnym modem „Resident Evil: Darkside Chronicles”.

Remake wstępnie ma być „darmówką”, a twórcy projektu mają nadzieję zainteresować swoją pracą Capcom licząc, iż ten wyda go pod swoją egidą.

Na oficjalnej stronie „Residen Evil 2: Reborn” można się doczytać, iż kodowanie gotowe jest w 60%, natomiast ogólnie projekt oraz dźwięk ukończony jest w 40%. W całości są za to ukończone wątki fabularne. Premiera planowana jest na grudzień, czy się jednak wyrobią w terminie, nie wiadomo…

http://www.youtube.com/watch?v=SS3f4j44wAI

„Reborn” nie jest jedyną próbą odświeżenia „dwójki”. Wcześniej całkiem głośno było o Resident Evil 2″ Remake Project”, który tworzony był za pomocą narzędzia Unreal Development Kit 3″. Od kwietnia na kanale autora pojawiły się dosyć liczne materiały filmowe ukazujące postępy w portowaniu gry na silnik „Unreal”.

http://www.youtube.com/watch?v=62rptEGgPLc

Na pytanie, który rimejk bardziej do was przemawia, musicie odpowiedzieć sobie sami…

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na fan page’u oraz oficjalnej stronie InvaderGames.

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...