Microsoft prezentuje nowego Surface’a

Microsoft zrobił kolejną niespodziankę swoim użytkownikom. Na spokojnie i bez wielkich fanfar ogłosił, że jego jeden z ciekawszych sprzętów doczekał się następcy. Mówimy o nowym Surface, który ma być konkurencją dla sprzętów od Apple.

 
sur 750x300 1
 
To, że te dwie ogromne firmy ze sobą konkurują, nie jest żadną tajemnicą. Obie mają oddanych zwolenników, a o ich produktach można powiedzieć wiele dobrego, choć złego również. Nowy Surface 3 stanowić będzie konkurencję dla iPada Air 2, szczególnie jeżeli spojrzymy na poziom cenowy obu urządzeń. Niestety, ale Surface 3 oferuje przy tym znacznie mniej.
Zacznijmy od tego, że Surface 3 nie trafi do sprzedaży w Polsce, ale tego mogliśmy się niestety spodziewać. W swojej najtańszej wersji, sprzęt Microsoftu ma kosztować 499 dolarów. Oprócz ograniczeń sprzętowych dostajemy jeszcze brak klawiatury, która przy tego typu urządzeniu powinna być standardem. I tutaj wygrywa konkurencja, u której przy około 680 dolarach (lepszy Surface 699$) dostajemy już kompletne urządzenie z klawiaturą oraz rysikiem.
Ale co skrywa w sobie Surface 3? 2 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz procesor Intel Atom x7 (cztery rdzenie). Jeżeli jednak będziemy chcieli ulepszyć sprzęt, przyjdzie nam dopłacić i to nie mało. Moduł LTE to dodatkowe 100 dolarów, więcej pamięci RAM i tej wewnętrznej to kolejna stówka. Dotykowy ekran Surface 3 w technologii ClearType HD to 10,8 cala w proporcjach 3:2 (1920×1280 px). Kamery to odpowiednio 8 megapikseli na tyle i 3,5 z przodu. Moduł Wi-Fi, Bluetooth 4.0 oraz, co ciekawe, wejście USB 3.0 oraz slot na karty microSD.
 
http://www.youtube.com/watch?v=vPto6XpRq-U
 
Trzeba przyznać, że Surface 3 prezentuje się co najmniej intrygująco. Martwić może tylko jego użyteczność. Sprzęt będzie działał bowiem na pełnowymiarowej wersji Windowsa 8.1, która przy sprzętach dotykowych nie oferuje za wiele. Oczywiście w odpowiednim momencie pojawi się możliwość przejścia na Windows 10. Dodatkowo klient dostaje roczną subskrypcję na Office 365.
Surface 3 jest ładny i lekki (625 g), a na pełnym ładowaniu ma wytrzymać około 10 godzin nieprzerwanej pracy. Mimo tego, może okazać się mało użytecznym sprzętem. Za dodatki, które zrobiłby z niego namiastkę laptopa, trzeba słono dopłacić, a jako sam tablet nie oferuje zbyt wiele. W sprzedaży Surface 3 pojawi się już na początku maja.
Źródło: phonarena
Fot: jw.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...