You are here
Microsoft przedłuża wsparcie Windows Phone 8  aż do 36 miesięcy!!! News 

Microsoft przedłuża wsparcie Windows Phone 8 aż do 36 miesięcy!!!

Właściciel marki Windows wraz z premierą WP8 zapewnił użytkowników o długotrwałym wparciu systemu. Ten miał być aktualizowany przez okres 18 miesięcy. To dość sporo biorąc pod uwagę, że tyczy się to poszczególnych wersji systemu (oddzielnie WP8, oddzielnie nadchodzący WP8.1). Wczoraj Microsoft zaskoczył wszystkich informacją o tym, że wsparcie każdego z produktów będzie teraz wynosić aż 36 miesięcy.

Windows-phii750c300

To naprawdę dobra wiadomość, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę nienajlepszą sytuacje Windows Phone. Sprzedaż urządzeń z tym systemem rośnie, niestety nie w tempie o jakim marzył producent oprogramowania. Ten zakładał, że mobilne okienka zyskają popularność równą tej, jaką może poszczycić się Android. Do tego brakuje otwartości platformy oraz dużego portfolio aplikacji w sklepie.

Jednak, jeśli nie będziemy patrzeć na braki, może się okazać, że system jest naprawdę świetnym produktem. Szczególnie dla użytkowników z mniejszymi wymaganiami, ceniącymi sobie prostotę i stabilność, jednak nie mogącym sobie pozwolić na urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłka.  Oba systemy posiadają ograniczenia, jednak Apple nadrabia je ogromną bazą aplikacji. Przedłużenie okresu wsparcia przez Microsoft to dobry ruch, który ma szanse poprawić wyniki sprzedaży. Jednak bez kluczowych aplikacji w Windows Store może być ciężko.

 

 

Źródło: blogs.windows.com

Related posts

Leave a Comment