You are here
Microsoft Remote Desktop – zdalny pulpit w twoim smartfonie Aplikacje 

Microsoft Remote Desktop – zdalny pulpit w twoim smartfonie

Sterowanie komputerem za pomocą smartfona było możliwe już wcześniej, jednak narzędzie Microsoftu robi to naprawdę dobrze.  Poznajcie aplikację Microsoft Remote Desktop…

WinRemote750x300

Aplikacja trafiła na platformy Android oraz iOS w dniu udostępnienia przez giganta z Redmond aktualizacji Windows do wersji 8.1. Niestety, posiadacze smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone mogą co najwyżej obejść się smakiem. MRD nie jest dostępne na mobilne okienka, przynajmniej na razie. Firma zapowiedziała jednak, pojawienie się opisywanego narzędzia. Mimo wszystko pozostaje niesmak. Dlaczego Microsoft lekceważy własny mobilny system operacyjny? Miejmy nadzieję, że nie z powodu jego słabej popularności.

Konfiguracja połączenia aplikacji z naszym PC nie powinna stanowić większego problemu, pod warunkiem posiadania podstawowej wiedzy dotyczącej sieci.  Na samym początku użytkownik powinien włączyć możliwość udostępniania pulpitu w ustawieniach systemu Windows. Następnie należy uruchomić aplikację na urządzeniu, które będzie posiadać dostęp do naszego pulpitu. Może to być smartfon lub tablet. Ten drugi powinien być o wiele wygodniejszy, w przypadku, kiedy na komputerze mamy zainstalować starszy niż Windows 8 system. Kafelkowy ModernUI nie powinien stwarzać problemów nawet na 4 – calowych smartfonach.

Pierwsza konfiguracja aplikacji sprowadza się do kilku prostych kroków, takich jak podanie naszego adresu IP, nazwy komputera, użytkownika oraz hasła do profilu. Później możemy się cieszyć obsługą komputera z poziomu mobilnego urządzenia.

Wiele osób wystrzegało się podobnych rozwiązań w obawie o bezpieczeństwo. Jednak w przypadku oficjalnej aplikacji Microsoftu powinniśmy być spokojni o nasze dane.

Related posts

Leave a Comment