Microsoft udostępni pełną wersję Windows 10 wszystkim testującym

Gigant z Redmond już dużo wcześniej zapowiedział możliwość upgrade’u do Windowsa 10 z poprzednich wersji „okien” o numerach 7, 8 i 8.1. Wczoraj dowiedzieliśmy się, czy użytkownicy korzystający z programu Windows Insider do testowania „dziesiątki” również będą mieli taką możliwość.

W dzisiejszych czasach każdy masowo sprzedawany produkt software’owy jest zazwyczaj poddawany otwartym testom publicznym. Microsoft w wypadku swojego najnowszego systemu prowadzi program Windows Insider, który daje użytkownikom możliwość dowolnego testowania i korzystania z Windows 10. Oczywiście tego rodzaju testy oprogramowania są korzystne dla firmy, dlatego, że różnorodność testów prowadzonych przez użytkowników jest ogromna w porównaniu do stricte określonych grafikami testów profesjonalnych, ale nierzadko korzystają z tego również użytkownicy; mają chociażby dostęp do najnowszego oprogramowania, a zdarza się, że dostają w zamian coś dla siebie. Tak jak chociażby pełną wersję RTM („release to manufacturing” czyli ostateczny build) systemu Windows 10 w zamian za udział w testach. Będzie to przebiegało na zasadzie update’u dokładnie jak w przypadku pozostałych systemów. Jest jednak jeden warunek; użytkownicy nadal będą brali udział w programie Windows Insider i zaopatrywali Microsoft w cenny feedback.

Już od jakiegoś czasu pojawiały się plotki na temat udostępnienia testerom pełnej wersji, jednak wczoraj gigant z Redmond to potwierdził oficjalnie na Twitterze. To bardzo miły gest, pasujący doskonale do kampanii Windows 10 jako systemu przyjaznego, taniego i będącego ostatnią wersją okien. Zachęcamy do wzięcia udziałów w testach Windows Insider, które nadal są otwarte i przekonania się samemu o jakości nowego systemu Microsoftu.

Źródła: twitter

 

Polecamy Zenbook Asusa, który oczywiście będzie gotowy do update’u do Windows 10.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...