Microsoft uruchamia Skype w przeglądarce – chcesz wypróbować?

Czasy instalowania desktopowych aplikacji przez użytkowników domowych powoli odchodzą w zapomnienie. Przeciętny user oczekuje dostępu do swoich usług z poziomu przeglądarki i nic w tym złego, gdyż jest to rozwiązanie wygodne. Microsoft najwyraźniej zrozumiał panujący trend i postanowił się dostosować…

sfw1

Skype, pomimo wzrostu popularności usługi Hangouts od Google, w dalszym ciągu króluje na polu rozwiązań służących wykonywaniu rozmów wideo. Gigant z Redmond doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że karta szybko może się odwrócić, dlatego też stara się rozwijać tytułową usługę, poprzez ekspansję na konkurencyjne platformy (Android, iOS). Jedyne czego brakowało to webowe wydanie Skype.

Na szczęście Microsoft podjął stosowne działania, mające umożliwić użytkownikom korzystanie z rozmów wideo w przeglądarce i poinformował o tym na oficjalnym blogu. Początkowo wspomniana usługa będzie dostępna jedynie dla beta-testerów, lecz patrząc na ostatnie tempo prac Microsoftu, na finalną wersję webowego Skype nie będziemy musieli długo czekać.

sfw2

Jak część z was zapewne się domyśla, nowy sposób komunikacji jest możliwy dzięki wykorzystaniu specjalnego API. Mowa o standardzie HTML 5 – WebRTC, z którego bez problemu skorzystają użytkownicy przeglądarek takich jak: IE, Firefox, Safari oraz Chrome. Oczywiście mówimy o najnowszych buildach aplikacji.

Microsoft się stara i nie ulega to wątpliwości. Wprowadzenie Skype do przeglądarki jest równie ważnym krokiem, co ostatnie testy translatora w tejże aplikacji, o którym pisaliśmy tutaj.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...