Xiaomi Redmi Note 3 zdjęcie smartfona

Microsoft wgryza się w Xiaomi

Prędzej czy później musiało się to stać i Xiaomi wkroczyło do pierwszej ligi. A gdy ktoś się w niej znajduje, musi godzić się na pewne ustępstwa.

Xiaomi Redmi Note 3 zdjęcie smartfona

Sukces Xiaomi wypracowywany był latami i nie powinno dziwić, że z każdym kolejnym wypuszczanym przez nich produktem, konkurencja robiła się coraz bardziej nerwowa. Wyniki sprzedaży smartfonów, które opublikowano za ostatni miesiąc, pokazują, że w Chinach marka nie ma sobie równych. Kolejny podjęty przez nią krok utwierdza nas tylko w przekonaniu, że Xiaomi planuje potężną ofensywę na zachodnie rynki.

Właśnie potwierdzono, że od września na smartfonach oraz tabletach Xiaomi znajdą się preinstalowane aplikacje od… Microsoftu. Gigant z Redmond wypuścił w związku z tym notatkę prasową, a prezes Xiaomi pochwalił się tą informacją na Twitterze. A jest się czym chwalić, bo to ważny krok w dalszej „karierze” chińskiego producenta. Na urządzeniach zagoszczą aplikacje Office oraz Skype. I choć w Państwie Środka panuje ogromna konkurencja, a komunikator od Microsoftu jest ostatnim z którego obywatele chcą korzystać, to podejrzewamy, że nie taki był sens tego całego partnerstwa.

Xiaomi Redmi Note 3 zdjęcie smartfona

Co dokładnie czeka klientów Xiaomi. Otóż wyciągając z pudełka urządzenie, nie będą musieli już sami instalować Worda, Excela, PowerPointa oraz Outlooka. Czy będą z tego korzystali to już inna kwestia. Widać jednak, że chiński producent tym ruchem wchodzi do wyższej ligi. Prędzej czy później musiało to nastąpić i można wprawdzie narzekać na kolejną pre-instalowaną apkę, ale daje to nadzieję na coś innego. Na to, że Xiaomi mocno zaatakuje inne rynki. I jeżeli tak się stanie, a ceny ich urządzeń nie poszybują w górę, możemy doczekać się dużych zmian. By pozostać konkurencyjnymi inni producenci będą zmuszeni obniżyć swoje marże. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

Microsoft wchodząc w partnerstwo z Xiaomi dopisuje do współpracowników kolejną firmę. W zeszłym roku tego zaszczytu dostąpił Asus, a wcześniej Dell, Sony i oczywiście Samsung. Pierwszymi urządzeniami na których pojawią się apki będą Mi 5, Mi Max, Mi 4s oraz Redmi Note 3. Wsparcia ze strony Microsoftu doczeka się także chmura Mi Cloud oraz tablet Mi Pad.

Źródło: Microsoft
Fot: Xiaomi

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...