You are here
Na taki terminal czekali zaawansowani użytkownicy systemów Windows Aplikacje News 

Na taki terminal czekali zaawansowani użytkownicy systemów Windows

W okolicach czerwca Windows 10 wzbogaci się o nową aplikację – Windows Terminal. W założeniach program ma być elastycznym spoiwem pozwalającym na korzystanie z wiersza poleceń, PowerShell oraz WSL (Windows Subsystem for Linux). Sprawdźmy jego możliwości.

Terminal
fot. devblogs.microsoft

Podczas wczorajszego Keynote rozpoczynającego wydarzenie o nazwie Microsoft Build, przedstawiciele firmy wspomnieli o nowości w postaci aplikacji Windows Terminal. Choć czas poświęcony programowi był skromny, udało nam się dowiedzieć co niego o cechach narzędzia.

Czym jest Windows Terminal?

To narzędzie dla programistów, ale nie tylko. Zaawansowani użytkownicy Windowsa, dla których wiersz poleceń, WLS czy PowerShell stanowią narzędzie pracy lub, co może zaskakiwać, rozrywki, docenią możliwości nowego terminala. Aplikacja zaoferuje zgodność ze wspomnianymi narzędziami, ale co ważne — będzie można ją modyfikować podług swoich oczekiwań względem programu.

Renderowanie tekstu oraz emotek będzie odbywać się przy wykorzystaniu akceleracji karty graficznej. Sama aplikacja pozwoli na pracę w kartach, a to w przypadku zaawansowanych działań jest rzeczą niezbędną.

Na tym niestety kończy się pakiet wstępnych informacji o projekcie, ale jeśli Windows Terminal was zainteresował, koniecznie odwiedźcie jego stronę na GitHubie. Pod podanym adresem znajdziecie potrzebne pliki oraz niezbędną dokumentację.

Źródło: Devblogs.microsoft

Related posts

Leave a Comment