You are here
Microsoft wkracza ze swoimi aplikacjami na smartwatche Apple i Google’a News 

Microsoft wkracza ze swoimi aplikacjami na smartwatche Apple i Google’a

Android Wear i Apple Watch otrzymały właśnie kilka aplikacji Microsoftu do użytku. Wśród paru przydatnych programów jest między innymi Outlook.

Inteligentne zegarki są wyjątkowo popularnym sprzętem wśród miłośników technologii, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak młode są opaski, w których mierzenie czasu jest jedną z najmniej istotnych funkcji. Ważne natomiast są aplikacje, z których każda kolejna podnosi funkcjonalność takich „zegarków”. Teraz pora na najbardziej popularny program komercyjny do obsługi wiadomości na świecie – Outlook, który właśnie zadebiutował na Android Wear i Apple Watch. W najbardziej przenośnej wersji Outlooka możemy robić większość rzeczy, które umożliwiają „doroślejsze” wersje aplikacji, czyli: odbierać maile, przeglądać i zarządzać skrzynką pocztową, a nawet tworzyć i wysyłać proste wiadomości (za pomocą szablonów lub wprowadzania głosowego).

Na inteligentnych zegarkach zadebiutował również inny program Microsoftu: Translator. W związku z tym od teraz nasze smartwatche mogą spełniać rolę tłumaczy – wystarczy, że odpalimy Translator i wypowiemy zdanie, które chcemy przetłumaczyć a zegarek zrobi to za nas, na dodatek we wszystkich pięćdziesięciu językach obsługiwanych przez aplikację. Oprócz tych dwóch programów, które dostały zarówno sprzęty od Apple, jak i Google, Microsoft ma zamiar w najbliższym czasie udostępnić kilka innych, jednak te już będą zależne od rodzaju smartwatcha. I tak Android Wear dostanie OneNote i OneDrive, a Apple Watch otrzyma Wunderlist i Yammer – nową aplikację do obsługi sieci społecznościowych. Trudno ocenić które z aplikacji bardziej się przydadzą na inteligentnych zegarkach, jednak nie sposób zaprzeczyć, że rynek smartwatchy ewoluuje bardzo szybko.

Źródło/obrazy: engadget

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment