Layers of Fear – polski horror o artyście malarzu

Jeśli jesteście miłośnikami malarstwa, a do tego uwielbiacie się bać, to bez wątpienia powinna was zainteresować najnowsza produkcja krakowskiego studia „Bloober Team” – „Layers of Fear”.

W „Layers of Fears” wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, obejmując kontrolę nad malarzem zdradzającym oznaki obłąkania. Eksplorując rezydencję, w której mieszka, natrafimy na informacje, które pozwolą nam odkryć źródło jego szaleństwa.

Twórcy zdradzają, iż choroba psychiczna bohatera ma mieć ogromny wpływ na postrzeganie przez niego rzeczywistości, wypełniając świat koszmarami, które najprawdopodobniej nie są tylko wytworem jego chorej wyobraźni. Dość ciekawie zapowiadającym się mechanizmem są zmiany otoczenia przy każdym, nawet najmniejszym ruchu kamery, co mocno utrudni nawigację oraz zadania, które postawili przed nami autorzy produkcji.

W taki oto sposób zespół „Bloober Team” reklamuje swoje najnowsze dzieło:

To nietuzinkowe spojrzenie na szaleństwo pochłaniające człowieka. Zanurz się głęboko w umyśle obłąkanego malarza i odkryj sekret jego szaleństwa, przemierzając korytarze nieustannie zmieniającego się domu. Warstwa po warstwie odkryj wizje i lęki malarza, by pomóc mu w ukończeniu dzieła życia.

Podczas prac nad tytułem inspiracją krakowskiego studia byli klasyczni artyści oraz architekci, których spuścizna została zręcznie wpleciona w fabułę. Ma to zagwarantować graczowi niespotykane do tej pory doznania oraz trzymającą za gardło atmosferę.

Warto wspomnieć, że „Bloober Team” ma w niedalekich planach dwa inne projekty:

  • „Scopophobia” (lęk przed byciem obserwowanym) ma być reprezentantem gatunku horror/thriller, skupiającym się w głównej mierze na rozgrywce wieloosobowej, w trakcie której naprzeciw siebie stają dwie drużyny – jedna składająca się z małych dzieci – natomiast ich przeciwnikiem jest zamieniający ludzi w kamień Bazyliszek;

  • „Medium”, czyli mroczna przygodówka 3D, wykorzystująca innowacyjną mechanikę rozgrywki oraz cechująca się pełną zwrotów oraz zaskakujących rozwiązań akcją. Wydarzenia przedstawione w grze mają mieć miejsce w Krakowie i okolicach, a zadaniem gracza będzie walka z potworami. Przeciwnicy mają być praktycznie niezniszczalni, a jedynym słusznym rozwiązaniem ma być unikanie bezpośrednich starć.

    http://www.youtube.com/watch?v=S6xY4fVvgHE

Wracając do „Layer of Fears”, gra tworzona jest z myślą o komputerach osobistych, a na rynku zadebiutuje już niebawem, bo 27 sierpnia.

Źródło: Bloober Team

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór konsol i gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...