Microsoft wpadł na świetny pomysł ulepszenia działania technologii noszonych

Grupa inżynierów zatrudnionych przez giganta z Redmond opracowała świetny i łatwy sposób na wydłużenie czasu pracy baterii wszelkich technologii noszonych i co więcej znaczną poprawę efektywności ich działania.

Tzw. wearables tech są przebojem ostatnich miesięcy i pojawia się ich coraz więcej. W chwili obecnej królują smartwatche, za niedługo z piedestału pewnie zepchną je inteligentne ubrania. Dla każdego elektronicznego geeka rzeczy z tego segmentu to obecnie swoisty „must have”. Nic dziwnego, że różne firmy, w tym także najwięksi gracze na rynku  (ale przede wszystkim niezliczona ilość start-upów), w pocie czoła próbują opracować implementacje, które w przeróżny sposób poprawiłyby wydajność urządzeń tego typu. Jednym z najświeższych pomysłów (i zarazem prawdopodobnie jednym z najlepszych) jest rozwiązanie, na które wpadli pracownicy korporacji Billa Gatesa, opierające się na współpracy wearables z innymi urządzeniami, przede wszystkim telefonami najnowszej generacji.

Grupa naukowców wpadła na to, że cześć procesów, które przykładowo musi przeprowadzić smartwatch, może za niego wykonać sparowany z nim, zwykle znacznie przecież  mocniejszy i wydajniejszy sprzętowo od niego smartfon, przy czym dwustronny przepływ wszelkich danych opierałby się na połączeniu typu wi-fi bądź Bluetooth. Co więcej nie tylko przyśpieszyłoby to działanie takiego urządzenia, ale mocno ograniczyłoby zużycie przez niego baterii – taki smartwatch korzystałby z niej tylko w tej mierze, która wystarcza na podtrzymanie jego aktywności i ustalonego połączenia. Prototypowy system nosi na razie nazwę WearDrive, testowany był na bliżej niesprecyzowanym inteligentnym zegarku i telefonie z systemem Android. Taka kombinacja poprawiła działanie słabszego urządzenia aż ośmiokrotnie i trzykrotnie wydłużyła czas pracy jego baterii. Robi wrażenie, prawda?

Źródło: TechSpot.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...