WirlessAdaptera750x300

Microsoft wprowadzana na polski rynek konkurenta chromecasta

Microsoft Wireless Display Adapter V2 – konkurent Chromecasta już w Polsce. Sprawdźmy, co oferuje i ile przyjdzie nam za niego zapłacić.

WirlessAdaptera750x300

 

To już druga odsłona wspomnianego urządzenia. Projektantom udało się wyeliminować większość bolączek sprzętu, o której później. Istotne jest jednak to, że Wireles Display Adapter V2 trafił na polskie półki sklepowe, dzięki czemu my – mieszkańcy kraju nad Wisłą możemy skorzystać z nowego rozwiązania Microsoftu. Czy jednak przypadnie nam ono do gustu?

Aby odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie, musimy wyjaśnić czym tak naprawdę jest WDA V2. Otóż jest to zgrabna przystawka, dzięki której możemy przesyłać na TV obraz z naszych komputerów oraz smartfonów. W sprzęcie znajdziemy jedynie dwa złącza – HDMI oraz USB, dzięki którym możliwe staje się „podpięcie” adaptera do telewizora lub projektora. Gadżet jest kompatybilny z systemami Windows 8.1/10 oraz Android od 4.2.1. Warunek – sprzęt musi być zgodny ze standardem Miracast.

Brzmi prosto i tak właśnie jest. Po sparowaniu urządzeń możemy przesyłać obraz z naszych urządzeń do TV lub projektora. Zastosowania? Rodzinna konsumpcja multimediów (filmy, teledyski czy nawet gry), zastosowania biznesowe (prezentacje), a nawet praca (możemy wykorzystać TV tudzież projektor jako dodatkowy monitor). Czy rozwiązanie jest wygodne? Powiem tak – korzystałem regularnie z Chromecasta, a więc bezpośredniego konkurenta Microsoft Wirless Display Adaptera i muszę przyznać, że gwarantowało to komfort użytkowania. Co ważne – urządzenie było dla mnie przydatne. Podejrzewam, że w przypadku sprzętu od giganta z Redmond będzie podobnie, ale żeby nie być gołosłowny zamierzam sprawdzić to własnoręcznie w najbliższym czasie.

WirlessAdapterv

W mojej ocenie produkt jest atrakcyjny, sprawdźmy jednak, co udoskonalono w drugiej odsłonie wspomnianego urządzenia. Na pierwszy ogień poszła redukcja opóźnienia transmisji, dzięki czemu „lagi” zredukowano do minimum. To istotne, szczególnie dla osób, które zamierzają korzystać z WDA2 w pracy. Druga sprawa to tryb współdzielenia ekranu (rozszerzenia), który również docenią osoby wykorzystujące sprzęt do zastosowań firmowych. Nie bez znaczenia będzie tutaj udoskonalona współpraca z Office 365.

Jak widzicie sprzęt jest więcej niż ciekawy, szczególnie w drugiej odsłonie. Niestety, jego cena nie jest mała. W Polsce za Microsoft Wirless Display Adapter V2 zapłacimy aż 289 zł. To całkiem sporo, zwłaszcza że Chromecast kupimy za ponad 100 zł mniej.

Źródło: Informacja prasowa – Microsoft.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...