[infoShare 2016] Rekord frekwencji pobity

Tegoroczna 10. edycja infoShare przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, którzy pojawili się na konferencji w Gdańsku. Uczestniczyło w niej ponad 5 tysięcy ludzi z całego świata.

InfoShare to największa konferencja poświęcona technologiom i nowym mediom w tej części Europy. Podczas trzech dni wydarzenia (18-20 maja) miały miejsce spotkania, wykłady, warsztaty i networking. Było w czym wybierać, bo program imprezy wypełniło ponad 100 prelegentów na 10 scenach, a do tego dodatkowe atrakcje. Nic dziwnego, że konferencja przyciąga najważniejszych ludzi związanych z branżą. To na infoShare można nawiązać kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować ciekawym startupem, nową firmą czy znajomościami.

Grzegorz Borowski, prezes Fundacji infoShare organizującej konferencję, mówi, że jest szczęśliwy, że  infoShare dostarcza wysokiej jakości merytoryki, ale jeszcze bardziej cieszy go, że wydarzenie pełni już także rolę miejsca, w którym odbywa się prawdziwy biznesowy networking.

W tym roku wśród prelegentów obecni byli: David Allen (autor biblii biznesu „Getting Things Done”), Kevin Goldmith (Spotify), Anthony le Roux (Uber), Peter Sunde Kolmisoppi (The Pirate Bay), Jon von Tatzchner (twórca przeglądarek Vivaldi i Opera), Linnar Viik (wykładowca i doradca rządu Estonii ds. cyfryzacji), Marcin Iwański (twórca „Wiedźmina”), Michał Szafrański (bloger i specjalista ds. oszczędzania pieniędzy), Natalia Hatalska (blogerkę i specjalistkę od komunikacji) oraz Piotr Konieczny (Niebepiecznik.pl).

Razem z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Starterem zorganizowano konkurs dla startupów, w którym do wygrania było 20 tysięcy euro. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 170 firm z 13 krajów, takich jak: Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Singapur. Do półfinałów zakwalifikowały się: Reality Games, Sup4Nav, Nexbio, vBionic, Deckard, Footsteps i SaaS Manager. Wygrał startup Nexbio, który zajmuje się ulepszaniem metody analizy kodu DNA na rzecz nauki i biznesu. Jury, w którego skład weszli  m.in. Jon von Tetzchner, Joerg Rheinboldt  ( CEO niemieckiego akceleratora Axel Springer Plug and Play) czy Luisa Maier (German Tech Entrepreneurship Center), stwierdziło jednogłośnie, że Nexbio posiada innowacyjne rozwiązanie i doświadczony zespół, co może zapewnić im sukces w skali globalnej.

Przygotowania do kolejnej edycji infoShare, która odbędzie się w dniach 17-19 maja 2014 roku, już trwają. Czy konferencji uda się pobić rekord frekwencji z tego roku?   

 

Źródło informacji: infoShare

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...