2016Build750x300

Microsoft zaprasza na konferencję Build 2016 – czego możemy się spodziewać?

Już 30 marca rozpocznie się jedna z najważniejszych corocznych imprez, na której to Microsoft zaprezentuje swoje plany na najbliższe miesiące, a może nawet lata. Z czym tym razem będą mieli okazję zapoznać się uczestnicy eventu?

2016Build750x300

Microsoft Build to wielkie wydarzenie, na które zapraszani są dziennikarze oraz deweloperzy z całego świata. W trakcie kilkudniowego eventu, odwiedzający mogą poznać kierunek rozwoju firmy, wymienić doświadczenia z podobnymi sobie entuzjastami oraz porozmawiać z pracownikami korporacji. Naturalnie Ci chętnie zdradzają, nad czym w najbliższym czasie będzie pracować firma.

Rynkowa premiera nowych Lumii, Windows 10 oraz Windows 10 Mobile za nami. Nie oznacza to jednak, iż temat kafelków został wyczerpany. Przeciwnie, podejrzewam że na nadchodzącej konferencji zostaną omówione lub nawet zapowiedziane nowości dotyczące tejże platformy systemowej. Surface Phone? Nie jestem pewny czy Microsoft posunie się aż tak daleko, ale zważając na całkiem spore zainteresowanie Surface 3 oraz 4 Pro, jest to możliwe. Nie oczekujmy jednak od razu oficjalnej prezentacji smartfonu, stawiałbym jednak na delikatną zapowiedź, dającą mgliste wyobrażenie o urządzeniu.

2016BuildGRAFA

Kolejnym punktem konferencji będą, jak mniemam, Holo Lens, czyli gogle rozszerzonej rzeczywistości od giganta z Redmond. Temat VR w ostatnich latach jest jednym z najczęściej poruszanych spraw na łamach portali traktujących o nowych technologiach. Każdy „większy” producent dwoi się i troi, aby móc pokazać światu swoją wersję tejże technologii. Microsoftowi się to udało, zaś HL zrobiły niesamowite wrażenie, ale co dalej? Czekamy…

Mnie jednak interesuje coś innego. Chciałbym, aby koncern zdecydował się wreszcie, co jest dla niego istotniejsze – Universal Apps czy obsługa aplikacji z konkurencyjnych platform (głównie Android). Obecne zamieszanie nie wpływa dobrze na relacje z deweloperami, którzy zdezorientowani nie chcą tworzyć oprogramowania dla Windows 10, przez co cierpią również użytkownicy. Uporządkowanie wspomnianej kwestii może w znacznym stopniu poprawić sytuację.

Do konferencji pozostało jednak jeszcze sporo czasu, dlatego dalsze rozważania na jej temat zdają się być pozbawione sensu. Podejrzewam, że z początkiem roku w sieci pojawią się przecieki, sugerujące co takiego szykuje dla nas gigant z Redmond.

Źródło: Microsoft.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...