You are here
Remake Day of the Tentacle w marcu 2016 Gry 

Remake Day of the Tentacle w marcu 2016

Zapewne większa część czytelników nie kojarzy Day of the Tentacle, jednak znajdą się tacy, którzy w tę grę grali. Tych drugich ucieszy zapewne fakt, że w marcu 2016 pojawi się jej remake, zaś dla graczy niemających z nią styczności będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z jednym z najbardziej grywalnych tytułów lat 90.

 

Day of the Tentacle jest przygodówką wydaną w 1993 roku przez LucasArts. Jako następczyni kultowego Maniac Mansion z 1987, była tytułem ciekawym i potrafiła przykuć uwagę użytkowników na długi czas. Gracz wcielał się w niej w Bernarda Bernouilliego, Hoagie i Laverne, którzy mieli za zadanie powstrzymać Fioletowe Macki przed przejęciem władzy nad światem. Rozwiązywanie zagadek pozwalało podróżować w czasie i poznawać nowe wątki historii.

http://www.youtube.com/watch?v=-_yugep-RcA

Pierwotna gra ukazała się na komputery z systemami DOS, Windows i Mac OS. Odświeżoną wersją będą się mogli cieszyć użytkownicy PC i Mac, a także posiadacze PS 4 i PS Vita. Na prezentowanych screenach i trailerze widać, że różni się ona od oryginału jedynie wygładzonymi pikselami.

Mając na uwadze to, że Day of the Tentacle obfituje w humor, a do tego przyciąga niczym magnes, można już teraz napisać, że dla graczy jest to pozycja obowiązkowa. Zaznaczcie sobie marzec przyszłego roku w kalendarzach, bo na pewno gra Was nie rozczaruje. Fanom gier retro pozostaje podziękować Double Fine Productions za tak wspaniały prezent.    

 

Źródło grafiki i strona dedykowana grze: Day of the Tentacle

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Related posts

Leave a Comment