Microsoft zaprezentował Xbox One!

Wczoraj o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja, na której gigant z Redmond pokazał nową konsole Xbox One….

xboxiky750x300

Trzeba przyznać, że tempo całej prezentacji było naprawdę szybkie, a ilość nowinek, choć spora, nie była przytłaczająca. Inni producenci powinni brać przykład i serwować nam nowości w podobny sposób. Ale do rzeczy:

Wygląd – najnowsze urządzenie służące do rozrywki cechuje się minimalistycznym, lekko kwadratowym designem. Z pewnością przypadnie do gustu osobom wyczulonym na proste i miłe dla oka przedmioty.

http://www.youtube.com/watch?v=TP_E6Bn6fWM

Hardware – Konsola została wyposażona w 8-rdzeniowy procesor i 8 GB pamięci RAM. Dane będziemy mogli zapisywać na 500 GB HDD. Z dostępnych modułów łączności możemy wymienić Wi-Fi w standardzie b/g/n, HDMI in/out oraz USB 3.0. Taka konfiguracja sprzętowa ma zapewnić ponadprzeciętną wydajność w grach.

xvax750x300

Gry – to główne zastosowanie konsoli. Studio Electronics Arts zapowiedziało już wydanie najpopularniejszych tytułów takich jak FIFA, NBA Live oraz UFC na nową konsolę.

Ciekawym kąskiem dla graczy będzie Forza Motorsport 5, która zostanie wypuszczona jedynie na Xbox One.

xbox750x300

Nie samą grą człowiek żyje – Xbox ma od teraz stać się domowym centrum rozrywki i komunikacji. Z ciekawych zastosowań konsoli możemy wyróżnić:

– Rozmowy przez Skype,

– Sterowanie głosem,

– Telewizja w połączeniu ze SmartGlass, co pozwoli na interakcje podczas transmisji programu,

– Wielozadaniowość na wysokim poziomie.

Integracja usług Microsoftu – Od teraz konsola ma współdzielić jądro razem z Windows 8, Rt oraz WP8. Takie rozwiązanie pozwala spiąć produkty MS w jedno sprawnie działające środowisko.

xboxoi750x300

Co by nie mówić o Microsofcie to tym razem pokazali klasę. Jeśli gry będą działać i wyglądać jak na dołączonych zdjęciach, to jestem pewny, że produkt zostanie dosłownie zmieciony z półek sklepowych przez konsumentów.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...